TMSF Başkanı, gasp ettiği İpek ailesine ait evde Sabah Gazetesi’ni gezdirdi: ‘Senin annen, eşin, çocukların yok mu?’

TMSF Başkanı Mühiddin Gülal, malları gasp edildikten sonra TMSF’ye devredilen Akın İpek ve ailesinin ait Ankara’daki evlerine havuz medyası Sabah’ı soktu. Sabah yazarı Dilek Güngör ile evin her tarafını gezen Gülal’a, Akıp İpek tepki gösterdi.

İpek, “TMSF ‘başkanı’ Muhiddin Gülal; Senin işin mi bu, zorla çıkardığın insanların evlerine Sabah gazetesini çağırıp, yatak odalarımızın resimlerini medya ya servis etmek??? Senin annen, eşin, çocukların yok mu??? Utanmanın zerresi de mi yok???” dedi.

Söz konusu evden geçtiğimiz günlerde Melek İpek mahkeme kararı gerekçe gösterilerek atılmıştı.

Akıp İpek, Twitter’dan bu olaya tepki göstererek şunları yazdı:

“TMSF ‘başkanı’ Muhiddin Gülal; Senin işin mi bu, zorla çıkardığın insanların evlerine Sabah gazetesini çağırıp, yatak odalarımızın resimlerini medya ya servis etmek??? Senin annen, eşin, çocukların yok mu??? Utanmanın zerresi de mi yok???”

“Mevki, makam, para için ödediğiniz bedele bir bakın; Değer mi??? Sözüm sana da Cemal Kalyoncu… Serhat Albayrak.”

“Sabah dan Dilek hanım, Belli ki; TMSF başkanı ile birlikte odalarımızı tek tek gezmişsin. Hepsinde annemin, çocuklarımın, şahsi eşyalarını görmüşsün. Hiç utanmıyor musun bilerek bu kadar büyük bir yalanı haber yapmaya. Senin ailen yok mu hanımefendi.”

“Birde fikir yürütmüşler… 11 oda, bir aile için olmazmış. Bir aile için değil zaten, 4 aile, 15 kişi için yapıldı.  Alnımızın teri ile çalışarak kazandığımız para ile…Fakat siz, çalışarak, alın teri ile kazanmanın, yapmanın ne olduğunu nereden bileceksiniz…”

“TMSF başkanı Gülal, İpek ailesine ait olan, Koza İpek grubundan Sabah grubuna ne kadar para aktarıyorsun??? Neden aktarıyorsun???”

“İpek adını, İpek ailesine ait olan tüm varlıklardan hangi hakla ve neden sildin??? Senin işin mi bu???”

TMSF Başkanı: Buraya Cumhurbaşkanlığı logosunu koymamız gerekir!

Diğer yandan bina ilgili TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, burası bir ailenin yaşayacağı yer olmadığını iddia ederek, İpek’in gasp edilen binası için “henüz Cumhurbaşkanımız ile konuşmadık. Ama burayı satmamak gerekir. Zira, paradan daha ziyade sembolik bir anlamı var. Buranın kapısına mutlaka Cumhurbaşkanlığı logosunu koymamız gerekir. Benim önerim, 15 Temmuz Müzesi haline getirilebilir ya da Dışişleri Bakanlığı ile konuşulup, yabancı misafirler için rezidans olarak da kullanılabilir.” demesi dikkat çekti.

2 YORUMLAR

  1. Bırakalım cibilliyetleri neymis doksunler ortaya, sonucta hersey neyin iyi neyin kotu kimin iyi kimin kotu oldugu noktasına gelir, Hz allah boyle olaylarla ortalıgı calkalar iyi kotu sutun ustune kaymağın ayrıştığı gibi ayrışır. Rahmetli Ozal da bu milleti borç çeviren bir ırgat olmaktan kurtarmaya çalışıp teşvik sistemi ile hibe kredilerle milletin hakkını millete kazandırmaya çalıştı da adama suikatler yapıp soylemedik laf bırakmadılar olumu suphelidri onu ortadan kaldırıp borclandırma sistemini devreye sokmak isediler hep ondan sonra emekli generallerin bankaların yonetim kurullarına dolusup kendi somuru sistemlerini korumak icin konuşlandıklarını sistemlerine yeniden can vermek icin ciller ile ic borclanma yuksek faiz donemi dusuk kur donemi baslatıp uretimi bitirip borcla banka ile yasar hale getirdiler milleti. Resullah ve allah lanet ediyor boylelerine. Onuru olan bunlara yaklasmak gercek yuzlerini gorur.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin