Ticaret Bakanlığı doğruladı: Volkswagen, yatırımı beklemeye aldı!

Alman otomotiv devi Volkswagen'in Türkiye'de yapmayı planladığı yatırımı Barış Pınarı Hareketi sebebiyle beklemeye aldığı bizzat Ticaret Bakanlığı tarafından doğrulandı.

Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye’de yapmadı planladığı fabrika yatırımını beklemeye aldığı iddialarına Ticaret Bakanlığı’ndan ‘doğrulama’ geldi. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, “VW yatırımı devam edecek. Bir ‘on hold’a (beklemeye) alınmış durumda, o da mevcut konjonktürden kaynaklanan bir şey…” dedi. Alman Handelsblatt, Volkswagen’in, ‘Barış Pınarı Harekatı’ nedeniyle Manisa yatırımını ertelediğini iddia etmişti.

YÖNETİM KURULU KARARI!

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, İstanbul’da katıldığı bir programda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuya ilişkin bir soru üzerine Turagay, “VW, şu anda yatırımı durdurmuş durumda değil. Bunu net bir şekilde ortaya koyalım. VW yatırımı devam edecek. Şirket kuruldu biliyorsunuz. Bir ‘on hold’a (beklemeye) alınmış durumda, o da mevcut konjonktürden kaynaklanan bir şey… Bununla ilgili sürekli spekülasyonlar çıkarılması da aslında hoş değil. Sonuçta şirketin yönetim kurulu bir karar almış. O karar çerçevesinde şirket de kurulmuş, gerekli adımlar da atılacak. Ben orada bir olumsuzluk görmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin