THY’de Akgül soyadını taşıyan 49 kişi işe alındı

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Türk Hava Yollar (THY) İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül ile aynı soy ismi taşıyan 49 kişinin işe alındığını belirtti. Ebubekir Akgül’ün AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la okul arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la aynı sınıfta okuyan ve Türk Hava Yollar (THY) İnsan Kaynakları Başkanı olan Ebubekir Akgül’le ilgili bir ayrıntı paylaştı. CHP’li Bingöl, Akgül ile aynı soy ismine sahip 49 kişiye THY bünyesinde iş sağlandığını belirtti.

KARTAL İMAM HATİP AYRINTISI

“Ülkenin tamamı eş dost ve akrabaya peşkeş çekildi, milyonlar işsiz” diyerek söz konusu iş alımlarına tepki gösteren Bingöl, Ebubekir Akgül’ün Bilal Erdoğan’ın da okuduğu Kartal İmam Hatip Lisesi’nde mezunu olduğunun altını çizdi.

Tekin Bingöl’ün sosyal medyadan dile getirdiği tepkisi şu şekilde:

“Türk Hava Yolları’nda çalışan İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül’le aynı soyadına sahip 49 kişinin çalıştığı ortaya çıktı. Bilin bakalım Akgül kim? Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı. Ülkenin tamamı eş dost ve akrabaya peşkeş çekildi, milyonlar işsiz!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin