TFF’den Murat Sancak’a: Elindeki tüm isimleri, belgeleriyle birlikte bildir

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş maçının ardından skandal açıklamalarda bulunan Adana Demir Spor Başkanı Murat Sancak’ı iddialarını ispat etmeye çağırdı. Açıklamada, “Sayın Murat Sancak’ı iddialarına ilişkin; elindeki tüm isimleri, kanıtlarıyla TFF ve devletimizin yetkili mercilerine iletmeye davet eder, bu iddialar hakkında gerekli tahkikatın yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyu bilgisine sunarız.” denildi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle;

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 25. Haftasında 14.02.2022 tarihinde oynanan Adana Demirspor A.Ş.-Beşiktaş A.Ş. müsabakası sonrasında, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak’ın; TFF yetkilileri, hakemlerimiz ve Süper Lig’de görev yapan teknik sorumluların içinde, halen FETÖ’cülerin bulunduğu yönünde medya kuruluşlarına açıklamalarda bulunmuştur.

TFF olarak, Sayın Sancak’ı bu iddialarına ilişkin; elindeki tüm isimleri, bilgi, belge ve kanıtlarıyla Federasyonumuza ve devletimizin yetkili mercilerine iletmeye davet eder, bu iddialar hakkında gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

HAKAN ŞÜKÜR: İDDİALARINI İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR

Geçtiğimiz yıllarda milyon dolarlık kumar borcu nedeniyle otomobili kurşunlanan Murat Sancak, eski milli futbolcu Hakan Şükür’le ilgili de iddialarda bulunmuştu. Hakan Şükür’ün hakemlerin üzerinde etkisi olduğunu ve menajerlerden para aldığını iddia eden Murat Sancak’a tepki gösteren Hakan Şükür, “ Ben bu karaktersize diyorum ki; dünyanın neresinde olursa olsun hepimizin hesapları sonuna kadar incelensin, akrabalarımıza kadar didik didik edilsin. Seninki de benimki de incelensin. Hangi ihaleyi kimden alıyorsun bir incelensin. Vatan haini de sen ve ağababalarındır. İddialarını ispatlamayan şerefsizdir. Adam ol biraz terbiyesiz herif.” demişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin