Tayyip Erdoğan: Doğalgazı çıkarınca milletim çok daha rahatlayacak

erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nda konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘yalan söylemekle’ suçladı. “Her kim tank paleti fabrikasının yabancılara satıldığını iddia ediyorsa bilin ki yalan söylüyor. Katar buranın finansal ortağıdır. Tapusu devlette.” diyen Erdoğan, Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs’ta petrol arama işlerini sürdüreceklerini anlattı. Erdoğan, “Devamlı doğalgazın sinyalleri geldi şimdi inşallah hedef oradan doğalgazı çıkarmak. Doğalgazı çıkardıktan sonra benim milletim çok daha rahatlayacak.”

Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da Tank Palet Fabrikası işçilerine hitap etti. Seçim tarihini Haziran 2023 olarak yineledi. Erdoğan’ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

“(Tank paleti fabrikası) Fabrikamızın mülkiyeti Hazine’nin tahsisi Milli Savunma Bakanlığımızındır. Yani burası devletin malıdır, tapusu devlettedir öyle de kalacaktır. Hani diyorlar ya ‘Katar, Katar, Katar’. Evet Katar buranın finansal ortağıdır, yüzde 49’uyla. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir. Her kim bu fabrikanın satıldığını, hele hele yabancılara satıldığını iddia ediyorsa bilin ki yalan söylüyordur. Bu fabrikayla ilgili yalan ve iftiraları pervasızca tekrarlayan CHP’nin başındaki bu zat, yargı tarafından tazminat cezasına da çarptırılmıştır.”

“Biz Libya’da da varız, Azerbaycan’da da varız, Suriye’de de varız, Doğu Akdeniz’de de varız, olmaya da devam edeceğiz. Hakkımız neyse bu hakkımızı söke söke alırız ve alacağız. Doğu Akdeniz’de Kıbrıs’taki özellikle bütün o denizlerde petrol arama işlemlerimizi yürüteceğiz. Devamlı doğalgazın sinyalleri geldi şimdi inşallah hedef oradan doğalgazı çıkarmak. Doğalgazı çıkardıktan sonra benim milletim çok daha rahatlayacak.”

3 YORUMLAR

 1. Sayende insanlar açlığa susuzluğa mahkum oldu. Aç karnı guruldadıkça zaten gaz çıkarıyor. Sen ne İslam’a, nede Türk Milletine aitsin. Ait olsaydın. Devletimiz ve Milletimiz İzzet İffet ve bolluk içinde huzurlu bir hayat sürerdi. Sanada, sana tabi olanlarada lanet olsun. Devletimizin ve Milletimizin başına gelen en büyük felaketsin.

 2. Turgay Yıldız Abi, ner’desinnnnn!
  Bak duydun mu? Adamın biri bugün ne demiş…
  Aman heyecanlanma, kalbin de tekliyor zaten.
  Ulen ben de böyle yazıyom amma Turgay Abi de bunu T’ye alsa, adamı “bak F…üler hedef gösterdi, bu da T’ye aldı. Sakın bunun da tr724le bi ilgisi falan olmasın” diye vururlar mı acaba?
  Vallah henüz maklube yemiş bir abimize bile çok benzemiyo amma belli mi olur?
  Neyse o da Raif Abisine sorup iş yapar gari!
  (Bu vesileyle Allah sağlık ve afiyetinizi daim etsin, hak ve hakikat adına dimağınıza, ağzınıza güç kuvvet versin inşallah. Allah için sizi seviyoruz…)

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin