Takside unutulan 30 bin euroyu sahibine verdi: Çocuğumuza haram yedirmeyiz

Taksici Hakan Kanat

Taksi şoförü Hakan Kanat, İstanbul Havalimanı’ndan aldığı Tunus uyruklu 2 turistin araçta unuttuğu ve içinde 30 bin euro bulunan çantayı sahibine teslim etti. Vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten Kanat, “Bu bizim görevimiz, çocuğumuza haram lokma yedirmeyiz.” dedi. Kanat, çantasını alan turistlerin boynuna sarılıp kendisini öptüğünü anlattı.

DHA’nın haberine göre, Şişli’de bulunan bir otelin taksi durağında çalışan Hakan Kanat, Tunus uyruklu 2 turisti İstanbul Havalimanı’ndan alarak Kumkapı’da bir otele bıraktı. Daha sonra otelden ayrılan Kanat, taksisine başka bir müşteri aldı. Bu sırada arka koltukta bulunan çantayı fark etti.

Vatandaşlık görevimi yaptım

Kanat, içinde 30 bin euro olan çantayı sahibine ulaştırmak üzere hareke geçerken, 2 turist de güvenlik kamera görüntüleri sayesinde Kanat’ı buldu. Polis merkezinde turistlere çantayı teslim eden Kanat’a, turistler 100 euro verdi.

Vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten taksi sürücüsü Hakan Kanat, şunları söyledi: “Turistleri Aksaray’da bir otele götürdüm. Otelin önünde iki turisti indirdikten sonra oradan ayrıldım. Arabada çanta olduğunu fark etmemiştim. Yenikapı İDO’nun oradan başka bir yolcu aldım. O sırada çantayı fark ettim. Çantayı koltuğumun yanına koyarak taksiye binen yolcuyu gideceği yere bıraktım.

O sırada çantanın sahibi turistler, otelin kamerasından plakamı tespit ederek kardeşime ulaşmışlar. O da beni aradı, çantayı getireceğimi söyledim. Sonra karakola gittik orada parayı teslim ettim.

 

Türistler beni görünce boynuma atladı

Çantanın içerisinde 30 bin euro vardı. Para dolu çantasını iade ettiğim turist teşekkür hediyesi olarak paranın içinden 100 euro verdi. Biz paranın peşinde değiliz, aracımızda unutulan bir eşya olduğunda sahibine ulaştırırız. Bu bizim görevimiz, çocuğumuza haram lokma yedirmeyiz.”

Turistlerin kendisini görünce boynuna sarılıp öpmeye başladığını anlatan Kanat, “O bana yeter zaten, o şekilde teslim ettim paralarını. Ben görevimi yaptım. O da mutlu oldu ben de rahatladım.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin