Suriyeli mültecilere İran sınırında ağır işkence!

Türkiye’ye geçmek isteyen bir grup Suriyeli mülteciye, İranlı insan kaçakçıları tarafından ağır işkence yapıldığı ortaya çıktı. Elleri arkadan bağlanan ve kulakları kesilen mülteciler, saatlerce kayaların altında inliyor. İşkenceciler, mültecilerin görüntülerini ailelerine göndererek fidye istiyor.

(Görüntüler ‘ağır’ şiddet içerdiği için yayınlayamıyoruz…)

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre İran’dan Türkiye’ye geçmek isteyen bir grup Suriyeli mülteci, İran-Türkiye sınırında insan kaçakçıları tarafından uğruyor. Görüntüler dehşet verici…

Görüntülerde; insan kaçakçıları İran-Türkiye sınırında yakaladığı bir grup genci, önce bir kayanın altına üst üste istifliyor, ardından üzerlerine kaya parçaları dizilen mülteciler nefes almaz durama getiriliyor. O sırada kaya parçalarının altında kalan mültecilerin bağırışları görüntülere yansıyor.

10 BİN DOLAR FİDYE İSTİYORLAR

İnsan kaçakçıları, yaptıkları bu işkencenin ardından bu kez de mültecilerin ailelerine görüntüleri göndererek 10 bin dolar fidye istiyor. Ailelere gönderilen görüntülerde insan kaçakçıları, elleri arkadan bağlı olan mültecilerden birinin kulağını bıçakla keserek koparıyor.

Görüntülerin ailelere ulaşmasının ardından insan kaçakçılarına fidye gönderiliyor ve mülteciler serbest bırakılıyor. Kurtulan mültecilerin bir bölümünün Türkiye’ye girdiği, bir bölümünün ise Irak’a döndüğü öğrenildi. İnsan kaçakçılarının elinden kurtulan 12 mültecinin işkence ve dayak sonucu vücutlarında kırık ve morluklar olduğu belirlendi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin