Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcısı olduğu KADEM’den İstanbul Sözleşmesi’ne destek

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) yayımladığı bir açıklama ile İstanbul Sözleşmesi’ne destek verdi.

Açıklamada, “Ailelerin dağılması kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Ancak ilişkilerin sürdürülebilmesi eğitimin yanı sıra, iki taraflı sağlıklı iletişime, sevgi ve saygıya bağlıdır. Bu iletişimi, sevgi saygı göstermeyip şiddete başvurup bir tarafa zulmedilen bir ilişkide artık ‘aile’den bahsedemeyiz” denildi.

Türkiye’nin sözleşmeden çekilmesini savunanlar İstanbul Sözleşmesi’nin “Türk aile yapısına zarar verdiğini” öne sürüyordu.

16 maddelik soru-cevap şeklindeki metnin, 20 Ocak 2020 tarihinde bir WhatsApp grubunda KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’na grup üyelerince yöneltilen sorulara verilen cevaplardan özetlendiği belirtildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yaptığı KADEM’in açıklamasında “İstanbul Sözleşmesi, kadınlara yönelik her tür şiddete karşı hukuki çerçevede detaylı bir koruma sağlayan ilk uluslararası belgedir” denildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin