Süleyman Soylu tepki gösterdi, Mehmet Ağar özür diledi

Yalıkavak Marina için “Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” diyen Mehmet Ağar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tepkisi üzerine özür diledi. Ağar, “Olayın kızgınlığından ve sinirliliğinden burada bir sürç-i lisan söz konusu. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum. Bundan dolayı kalbi olarak özür diliyorum.” dedi.

Sözcü TV’ye konuşan Mehmet Ağar, hakkında ‘organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak’ suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker ile ilgili avukatının gerekli girişimleri yapacağını söyledi. Ağar devamında, oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile ilgili gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümünden sorumlu olduğu iddiası üzerine, “İddialar yasadışı kişilerden.” dedi.

Mehmet Ağar’ın, “Biz olmasak buraya mafya çökecekti.” sözleri nedeniyle rahatsız olan Süleyman Soylu, “Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez.” karşılığını vermişti. Mehmet Ağar bu açıklamaların hatırlatılması üzerine özür diledi:

KALBEN ÖZÜR DİLİYORUM

“Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından ve sinirliliğinden burada bir sürç-i lisan söz konusu. Bugün görev yapan emniyet teşkilatı mensubu arkadaşlarımız çok nadide çok değerli arkadaşlarımız. Bugün Türkiye organize suç örgütlerine nefes aldırmıyorlar, göz açtırmıyorlar. Dolayısıyla benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum. Bundan dolayı kalbi olarak özür diliyorum. Özellikle sayın İçişleri Bakanı gerçekten çok takdirler kendisini takip ediyorum. Gerek terörle mücadelede gerek organize suçlarla mücadelede gerek teşkilata verdiği güven dolayısıyla fevkalade başarılı görev sürecini devam ettiriyor. Allah da uzun yıllar devam ettirsin.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin