Süleyman Soylu istifa etti

Süleyman Soylu İçişleri Bakanlığı görevinden istifa etti. Soylu istifa duyurusunu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu.

Cuma akşamı 31 ilde sokağa çıkma yasağının başlamasından 2 saat önce duyurulması üzerine başlayan tartışmaya dikkat çeken Soylu, “Ortaya çıkan görüntüler süreçle uyuşmadı” diyerek istifasını açıkladı.

Soylu istifasını Twitter’dan duyurdu.

Soylu’nun istifa açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

“Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik
hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı..

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum…Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık..Allah milletimizi korusun…”

‘Erdoğan’ın talimatı ile yaptık’ demişti

Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı ilan edilen günle ilgili talimatı AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan aldığını söylemişti. Soylu, “Cumhurbaşkanı’mızın da talimatı ile birlikte Sağlık Bakanı’mızla da görüşüp değerledirme yaparak 30 artı bir ilimizde sokağa çıkma yasağı ilan ettik” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin