Süleyman Soylu: Biz inanıyoruz ki, bize yaptıran Allah’tır…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun partisinin Bursa İl Başkanlığı’nın düzenlediği bir programda kullandığı, “Sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki; bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır!” ifadeleri kamuoyunun tepkisini çekti.

Adı uyuşturucu ticareti ve rüşvetlerle anılan Soylu’ya muhalefetin tepkisi de sert oldu. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Allah sana akıl fikir versin! Bir içişleri bakanının kalkıp bu ifadelerle milleti kandırmaya çalışmasını kabullenmek mümkün değil. Bu insanı küfre bile götürür. Her yaptığı hatayı ‘Cenabı Hak taktir ettiği için yaptım’ diyemez. İnsan mesuldür.” diye konuştu.

  • Süleyman Soylu’nun skandal sözleri akıllara daha önce yine AKP’li isimlerin yaptığı ve kişiyi ‘küfre götürdüğü’ belirtilen açıklamaları getirdi. İşte onlardan bazıları;

PEYGAMBER GURUR YAPTI, BİZ YAPMADIK

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Peygamber Mekke’yi fethettiğinde gurur yaptı, ayetle uyarıldı. Biz başörtüsü yasağını kaldırdık ama gurur yapmadık!” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Bursa eski Milletvekili Hüseyin Şahin ise “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.” demişti.

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral, “Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınmalı.” önerisinde bulundu.

BAŞBAKANIMIZ BİZİM İÇİN İKİNCİ PEYGAMBERDİR

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ise çıtayı daha da yukarı taşıyarak, “Biz Başbakanımızın aşığıyız, Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir.” demekten çekinmedi.

AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan ise Eser’i geride bıraktı. Arslan, “Türkiye’nin başında, Allah’ın tüm vasıflarını üstünde toplayan bir lider var.” diyecekti.

AKP hükümetlerinde Milli Savunma ve Milli Eğitim bakanlıkları da yapan Sivas milletvekili İsmet Yılmaz, partisine oy verenlerin kıyamet günü beraat belgesi alacaklarını söylemişti.

ERDOĞAN’A VERDİĞİNİZ HER OY İÇİN, HANELERİNİZE SEVAP YAZILIYOR

AKP’den Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Göktaş ise “AKP’ye, Erdoğan’a oy verin, cennetin anahtarı cebinize girsin.” vaadinde bulundu.

İstanbul’un kaybedildiği yerel seçimlerin ardından yaptığı, “Hiç bir şey olmasa bile bir şey olmuştur.” açıklamasıyla hafızalara kazınan Ali İhsan Yavuz, “Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızda tutmak en büyük iştir. Oylarımızla Tayyip Bey’e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor.” diyebildi.

BİZE OY VERİRSENİZ, ALLAH SİZE HİÇ BİR HESAP SORMAYACAK

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ise Erdoğan’a oy vermenin ‘imanın gereği’ olduğunu söyleyecekti: “Allahü Teala sizden emaneti ehline vermenizi emrediyor. Halk emaneti nasıl verir? Sandığın başına gider, oyunu atar ve emanetini verir. Allah hepinizden razı olsun. Bize bu emaneti verdiniz. Ben de gönül rahatlığıyla, vicdan rahatlığıyla size diyorum ki, yarın inşallah mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Korkarım sonun DP’nin son içişleri bakanı gibi olacak. Korkum senin sonun ilgili değil, yaşanacak olayların topluma daha da açı çektirmesinden.

  2. Bunların “Allah’ı” nasıl bir “Allah”ki bunlara uyuşturucu ticareti, yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık, zulüm … daha nice melanetleri yaptırtıyor?
    Bence siz o inandığıniz “Allah”inizi bırakın ve bizim inandığımız “zulme meyletmeyin ateş size dokunur” diyen Allah’a dönün.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin