Süleyman Soylu: Batı ile aramızdaki 300 yıllık makası kapatıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin Batı ile arasındaki 300 yıllık farkı kapattığını öne sürdü. Soylu, “Avrupa’dan Amerika’dan dünyanın her yerinden yüklenmelerinin bir tek sebebi vardır. Eğer bunlar 2023’ten sonra Türkiye’yi yönetmeye kalkarlarsa, yönetirlerse ‘eyvah biz yandık’ anlayışı ve korkusudur.” dedi.

Samsun’da partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde konuşan Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin huzurlu olduğunu ancak bunun yeterli olmadığını savunan Soylu, Batum’dan Şam’a kadar, Yemen’den Bağdat’a kadar etrafındaki tüm coğrafyaya huzur getirmenin de bu ‘milletin sorumluluğu olduğunu’ ifade etti.

2023’TE BU MİLLET ÖYLE BİR SİLLE SALLAYACAK Kİ!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin 2023’te ‘bambaşka bir adım ortaya koyacağını’ öne süren Süleyman Soylu, “Aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş. Bu millet 2023’te öyle bir karar verecek ki öyle bir tokat, öyle bir sille sallayacak ki şu Avrupa’nın, Amerika’nın ayakları altından bize oyun kurmaya çalışanlara öyle bir mağlubiyet tattıracak ki o zaman Sayın Cumhurbaşkanımız çıkacak dünyanın o kelli felli bütün liderleri onun önünde saygı duruşu yapacaklar.” diye konuştu.

‘BUNLAR YİNE İKTİDARA GELRSE EYVAH BİZ YANDIK’ DİYORLAR!

Türkiye’nin Batı’yla arasındaki farkı hızla kapattığını savunan Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı: “Elimizde büyük bir fırsat var. İlk kez Batı’yı yönsüz yakaladık. Yeniden bir devin uyanmasından korkuyorlar. Yeniden ecdadımızın bize bıraktığı mirasın bütün dünyaya hüküm sürmesinden korkuyorlar. Yeniden haktan korkuyorlar. Yeniden adaletten korkuyorlar. Batı’yı bu kadar sersefil bir halde bulmuşken, Amerika’yı bu kadar ne yaptığını bilemez halde bulmuşken birbirleriyle Karadeniz’den Balkanlara kadar ve dünyanın başka noktalarında ‘acaba ne yapacağız’ endişesi halinde uğraş halinde bulmuşken şimdi fırsatını yakaladık. 300 yıllık makası kapatıyoruz. Buna bu kadrolar ev sahipliği yapmaktadırlar. Şimdi topyekun yüklenmelerinin, Avrupa’dan Amerika’dan dünyanın her yerinden yüklenmelerinin bir tek sebebi vardır. Eğer bunlar 2023’ten sonra Türkiye’yi yönetmeye kalkarlarsa yönetirlerse ‘eyvah biz yandık’ anlayışı ve korkusudur. O korkularıyla onları yüzleştirmek bizim boynumuzun borcudur.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin