Her suçu Cemaat’e atmada AKP bu sefer sınır tanımadı: 12 Eylül, 12 Mart ve 27 Mayıs’ı da bunlar yaptı

15 Temmuz sonrası geçmişte işlenen her suçu Hizmet’e atmayı görev bilen AKP Hükümeti ve milletvekilleri bu sefer sınırları zorladı. TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 12 Eylül 1980, 27 Mayıs 1960 ve 12 Mart 1971 darbelerinin de Hizmet Hareketi tarafından yapıldığını söyledi.

Özdağ ayrıca, darbe girişiminden 6 gün sonra ABD İstanbul Başkonsolosluğu’ndan telefonla arandığı ortaya çıkan firari sanık Adil Öksüz’le ilgili ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.  Özdağ, “Adil Öksüz’ün bir büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum” dedi.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, Amerikan Büyükelçiliği’nden, Adil Öksüz’ün telefon ile aranma nedeni olarak gösterilen ‘vize iptali’ açıklamasına dikkat çeken Özdağ, “Böyle bir uygulama varsa, büyükelçilik bu durumda herkesi arayıp bilgi veriyor mu? Pasaportunuzu alıp giderseniz  havalimanından kös kös geri dönersiniz” diye konuştu.

Darbe Komisyonu’nunda gündeme gelen Adil Öksüz’ün 52 kez yurt dışına çıktığına ilişkin belgelere de dikkat çeken Özdağ,  bu gidiş ve gelişler konusunda iyi bir inceleme yapılmadığını söyledi. 15 Temmuz akşamı Öksüz ve dört arkadaşının Akıncılar Üssü’nde ki durumuna ve TÜRKSAT’ın basılması hatırlatan Özdağ,  “TÜRKSAT işgal edileceği zaman Öksüz ve 4 arkadaşı oraya arsa bakmaya gelmişler. Akıncılar üssünden tutuklandıktan sonra savcılıkta verdikleri ifadeye göre hepsi arsa bakmaya gitmiş. Eğer öyleyse niye teslim olmadılar niye kaçtılar” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin