‘Soylu’yu odunla kovarlar AK Parti’den’

Her olayda ismini duyurup, AKP ve Erdoğan’ın gözdesi olmaya çalışan Süleyman Soylu’ya ilişkin İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan ilginç bir değerlendirme geldi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İçişleri Bakanı Soylu’nun ‘Erdoğan sonrası AKP’ye hazırlandığı iddialarını hatırlatarak, sosyal medyadan cevap verdi. Türkkan, “Soylu’yu odunla kovarlar AK Parti’den” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart öncesi AKP’nin zayıf olduğu il ve ilçelerde yoğun bir şekilde seçim programı yürütmesi özellikle adayın tartışmalara neden olduğu Ankara’da Süleyman Soylu’nun aday gösterileceği iddialarına neden olmuştu.

Öte yandan İçişleri Bakanı Soylu, AKP ile ilgili tartışmalara da birinci elden cevap verirken Soylu’nun Erdoğan sonrası AKP için hazırlandığı iddiaları da kulislerde konuşulmaya başlandı.

Bu iddialara Twitter hesabı üzerinden cevap veren İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Erdoğan’dan sonra Soylu’yu odunla kovarlar Ak Parti’den” değerlendirmesinde bulundu.

Türkkan’ın açıklamaları şöyle:

“Süleyman Soylu ile ilgili olarak; “Erdoğan’dan sonrasına hazırlanıyor” şeklinde bazı görüşlere rastlıyorum. Ben de size bu cenah ile 40 yıldır hukuku olan bir siyasetçi olarak söylüyorum: Allah geçinden versin ama Erdoğan’dan sonra Soylu’yu odunla kovarlar Ak Parti’den.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin