Soylu’nun SBK uçağına binerken fotoğrafı ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın özel jetine binerken çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ı İçişleri Bakanlığı’na çağırtarak hakkında dosya hazırlandığı ve yurt dışına çıkması yönünde telkinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kara para aklama hakkında yakalama kararı bulunan Korkmaz’ın özel uçağına binerken çekilen görüntüleri yayınlandı.

Halk TV’nin haberine göre, Soylu’nun uçağın merdivenlerinde çekilen fotoğrafı 2017 yılına ait.

Gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu, 2017’deki seçim döneminde Soylu’nun Korkmaz’a ait uçağı kullandığı bilgisini yazmıştı. Mollaveisoğlu, Kanadalı Bombardier firmasının 54 milyon dolar değerindeki, TC-YYA kuyruk numaralı Global tipi uçağın başka birçok gazeteci ve siyasetçi tarafından da kullanıldığını iddia etmişti.

‘BAŞKA UÇAK YOKTU, KİRALANDI’ 

İçişleri Bakanlığı ise iddialarla ilgili açıklama yapıp, yazıyı kısmen doğrulamıştı. Bakanlığın açıklamasında, kiralamanın Söğüt Havacılık A.Ş.’den yapıldığı, elinde ‘uçak kalmaması’ nedeniyle şirketin Korkmaz’a ait olan Borajet’ten kiralama yaptığı belirtilmişti. Açıklamada, kiralamaya ilişkin Süleyman Soylu’nun sahibi olduğu Engin Sigorta’ya kesilen ve kiralama bedelinin 165 bin 808 TL (44 bin dolar) olarak göründüğü fatura da paylaşılmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin