Soylu: ‘Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardındaki kilit isim olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini söyledi.

Bir TV kanalının canlı yayınına katılan Soylu, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyor musunuz? Almanya’da deniliyor bunu teyit eder misiniz?” sorusuna şu iddialarla cevap verdi:

“Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Nasıl PKK’ya, DHKP-C’ye biz izleme yapıyorsak aynısını fetö’ye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe soruşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu.”

Diğer yandan Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin 28 sanık hakkında açılan davada geçtiğimiz ayın başında karar açıklanmıştı. Mahkeme 24 sanığın beraatine karar verirken, 2 sanığa “görevi kötüye kullanma” suçundan 5 ay hapis cezası vermişti. 2 sanığın dosyasının ise ayrılmasına hükmetmişti.

“KHK’LILARA GÜVENMİYORUM”

Soylu, mahkemede aklanan KHK’lıların görevlerine dönememesine ise tuhaf gerekçeler sundu:

“KHK’lılara elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? Türkiye 15 Temmuz gibi bir darbeyle, bir terör eylemiyle karşı karşıya kalmış, devlet temkinli olmayacak mı? Her şeye Anayasa Mahkemesi’nin gözüyle bakıyor değilim, kimse kusura bakmasın.”

Bylock açıklaması

Soylu, yeni Bylock kullanıcılarının tespit iddiasıyla ilgili konuştu. “Bylock da örgütün iletişim mekanizmasıdır. Daha önceden belirlenen insanların ifadeleri var, sınav soruşturmalarından elde edilen bilgiler var. Burada görüyoruz ki kapağı daha yeni açılan bir çember var.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin