Sosyal medyada ‘sahte’ Ahmet Altan mektubu

Sosyal medya üzerinden yazar Ahmet Altan’a ait olduğu öne sürülen bir mektup dolaşıma sokuldu. Anlatım bozukluğuyla dikkat çeken mektup, bazı internet siteleri tarafından da gerçek sanılarak haberleştirildi.

Altan Altan’ın kızı Sanem Altan “Ne yaparsanız yapın onu kendinize benzetemeyeceksiniz” diyerek, sahte mektuba tepki gösterdi.

Silivri’de tutuklu Altan’ın ismi bu kez sahte bir mektupla gündeme getirildi. Altan’ın yazdığı öne sürülen ‘Kürtler’ başlıklı bir mektup, sosyal medyada dolaşıma sokuldu.

İmla hataları ve anlatım bozukluğuyla dolu ‘hapisten notlar’ cümlesiyle başlayan mektupta, Ahmet Altan kendisinden, “İnsanlar Shakespeari hatırladıkları gibi beni de hatırlayacaklar. Ben yeri geldiğinde bir milliyetçiyim. Milliyetçi başarılarımı yaptığım sanatsal çalışmalar üzerine kazandım” şeklinde bahsetmiş gibi lanse ediliyor.

“Benim Erdoğan’a gücüm yetmez ama, Erdoğan benim düşüncelerimi ve fikirlerimi satın alamaz. Parayla ve korkutarak satın alamadığı iki adam bir kadın var Türkiye’de, biri Selahattin Demirtaş, biri ben, biride Figen Yüksekdağ’dır” cümlelerinin de yer aldığı sahte mektup, bazı internet siteleri tarafından da, Ahmet Altan’ın mektubu denilerek yayınlandı.

Ahmet Altan’ın kızı Sanem Altan, söz konusu sahte mektuba tepki göstererek, “Ne yaparsanız yapın Onu kendinize benzetemeyeceksiniz!” dedi. Şöyle devam etti:

“Ne yaparsanız yapın Onu kendinize benzetemeyeceksiniz! Ahmet Altan yazdı denilen yazı, her şeyin başında yazıya ihanet bir metin, o ne çirkin cümleler. Ahmet Altan büyük bir yazardır, o yazının onun kaleminden çıkmadığı bu sebeple bile bellidir, inanmakta çıkarı olan inanır buna, net!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin