Malatya’da 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Malatya’da 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Pötürge ilçesi olduğu açıklandı. Kandilli Rasathanesi saat 11.27’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 4,7 olarak duyurdu. Malatya Valisi Aydın Baruş, “Tüm mahalle muhtarlarımıza ulaştık. Bir olumsuzluk yok. Ben depremi hissetmedim. Deprem olan bölgeye uzak bir yerdeyiz. Endişe edecek bir durum yok, vatandaşlarımız tedbirli davransınlar.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da CNN Türk canlı yayınında, “Şu ana kadar telefonla kurduğumuz ağlarda bir problem olmadı. Çatlaklarla ilgili hafif şeylerin olduğunu ifade ettiler. Allah’a şükür can ve mal kaybı olması noktasında olumsuz bir haber gelmedi. Ama diğer muhtarlarımızla da iletişim içindeyiz. Uluköy ilçemizde merkez üssü olduğu ifade ediliyor. Olumsuz bir şey olmadığını söylemek istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Gürkan, “Uluköy’de söz 250 kişilik nüfus söz konusu. Ahşap yapılarda çatlaklar yapıldığını, eski depremlerden etkilenen bazı çatlakların olduğunu merkezde de aynı şikayetler bize intikal etti. Ama olumsuz bir şey olmadığını ifade ettiler. Pötürge’de de arkadaşlarla görüştük, olumsuz bir şey gelmedi. Zaten bir 5 – 10 dakika önce oldu deprem.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin