Şoför, ‘Arap turist var’ diyerek şort giyen kadını dolmuştan indirip darp etti

İstanbul Eminönü’nde, bir dolmuş şoförü aracına bir Arap yolcu kafilesinin gelmesiyle, araçta bulunan bir kadını araçtan indirmek istedi. Araçtan inmek istemeyen kadın, dolmuş şoförü tarafından kiyafeti gerekçe gösterilerek küfür ve hakaretlerle tacize uğradı.

Birgün’ün haberine göre, İstanbul Eminönü’nde bu akşam bir kadın, taksi şoförü tarafın hem sözlü tacize uğradı hem de darp edildi. Olay dün akşam saat 20.00’de gerçekleşti. Ç.S isimli genç kadın bindiği 34 TZA 33 plakalı taksi dolmuş şoförü tarafından Arap kafile binecek denilerek araçtan indirilmek istendi.

“Polis yapacak birşey yok, Savcılığa şikayet edin”

Araçtan inmek istemeyen Ç.S’ye kıyafetlerine ve şortuna da laf ederek ağza alınmayacak küfürler eden taksici, genç kadının üstüne yürüdü. Bunun üzerine polisi arayan Ç.S. polisin olay yerine 56 dakika sonra geldiğini ve polis gelene kadar şoförün kaçtığını belirtti.

Şikayetçi olmak için karakola giden Ç.S’den karakolda nöbetçi olarak bulunan komiser ifade almak istemedi. Polisin yapacağı çok bir şey olmadığını söyleyen komiser genç kadına savcılığa şikayette bulunması gerektiğini söyledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin