Sıra CHP’ye mi geliyor: Yargılanmayı hak ediyorlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, üstü örtülen 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından sonra CHP’nin Hizmet Hareketi’ne destek verdiğini iddia ederek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘dokunulmazlığı olmasa şu anda sadece bu konulardan yargılanmayı hak ettiğini’ savundu.

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef tahtasına oturttuğu CHP Parti Meclisi (PM) bildirisine ilişkin Kılıçdaroğlu’nun suçu örtbas etmeye çalıştığını ve teröre destek verme konumuna düştüğünü öne süren Aktay, CHP bildirisi için ‘skandal bir faaliyet’ tanımlaması yaptı. Aktay, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tehlikeli yoldan behemehal geri dönmesi gerekir. Yoksa bu yol, partisini de bir uçuruma sürüklemektedir, partisini bir Türkiye partisi olmaktan çıkarıp marjinal terör örgütü payandası bir örgüt konumuna düşürmektedir” dedi.

17 Aralık’tan önceGülen Cemaati’nin terör örgütü olduğu kimsenin bilmediği şeklinde tuhaf bir cümle kuran Aktay, Kılıçdaroğlu’na ”Biz hadi saftık bilmiyorduk ama sen biliyordun onların terör örgütü olduğunu.” dedi.

ART ARDA SUÇ DUYURULARI

AKP’nin teröre hizmet ettiği belirtilen CHP bildirisi için, Başbakan Binali Yıldırım, ‘kepazelik’ demişti. Erdoğan, ise CHP için “Bunun bedelini ödemek durumundalar” demiş vesuç duyurusunda bulunmuştu. Ardından da AKP Genel SekreteriAbdülhamit Gül de suç duyurusu yapmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin