Sığındığı merdivenlerde donarak hayatını kaybetti

İstanbul Fatih’te kimliği öğrenilemeyen bir kişi kaldırımda donarak hayatını kaybetti.Merdivenlerde battaniyeye sarılı şekilde hayatını kaybeden kişinin isminin İbrahim olduğu öğrenilirken, cenazesi yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Fatih Emin Sinan Mahallesi Yeniçeriler Caddesi üzerinde merdivenlerde hareketsiz bir şekilde yatan kişiyi gören vatandaşlar durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri merdivende hareketsiz halde duran kişiye yaptığı ilk incelemede kişinin donarak hayatını kaybettiğini tespit etti.

Olay yeri inceleme ekipleri cesedin üzerinde incelemelerde bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan ve isminin İbrahim olduğu öğrenilen kişinin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için savcının talimatıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İstanbul’da 10 bin evsiz var

Türkiye’de evsiz sayısına ilişkin az sayıda çalışma bulunurken, sadece İstanbul’da 10 binden fazla evsiz olduğu tahmin ediliyor. Saadet Partisi tarafından kısa süre önce “Çözüm/İstanbul Raporları-2/İstanbul’da Evsiz İnsanlar” başlıklı bir rapor yayımlanırken, bu raporda, Türkiye’de 80-100 bin arası evsiz olduğu, bu evsizlerin 8 bininin İstanbul’da olduğu belirtilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin