Sezgin Baran Korkmaz’ın ‘tahliye’ talebine ‘ret’ kararı

Avusturya’daki Wels Mahkemesi’nin, SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın tahliye talebine, ‘kaçma, delilleri karartma ve suç işleme’ ihtimalleri olduğu gerekçesiyle ret kararı verdi. Korkmaz’ın avukatı, bugünkü duruşmada suçlamalara girilmediğini sadece iade talebinin gündeme geldiğini anlattı. Tutukluluk kararının 5 Ağustos’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Avusturya’daki Wels Mahkemesine ABD’den yalnızca Korkmaz’la ilgili suçlamaların aktarıldığı iade talebinin geldiği, dava dosyasının ise henüz gönderilmediği öğrenildi. Uluslararası yargılama usulüne göre mahkeme her iki ülkeden gönderilecek dava dosyalarını inceledikten sonra Korkmaz’ın savunmasını dinleyecek ve buna göre tahliye kararı ya da iki ülkeden birine iade kararı verecek.

Korkmaz’ın bugünkü duruşmada tahliye talebinde bulunduğu ancak hakkındaki suçlamalara ilişkin herhangi bir savunma yapmadığı öğrenildi. Duruşmada ‘kaçma, delilleri karartma ve suç işleme’ ihtimalleri nedeniyle tahliye talebi reddedildi. Duruşma 5 Ağustos’a ertelenirken, mahkemenin bu süre içinde Türkiye’den gelen dosyayı inceleyeceği öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin