Sezen Aksu’nun dilini koparmakla tehdit etmişti! Erdoğan geri adım attı

Sanatçı Sezen Aksu’ya karşı başlatılan linç kampanyasına “Hz. Adem Efendimiz’e (sas) kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.” diyerek destek veren AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan geri adım attı. Erdoğan’ın partisinin MYK toplantısında kurmaylarına “Bana kalmasın bu konular” dediği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta Cuma namazı sonrası cami içinde yaptığı konuşmada Sezen Aksu’yu isim vermeden hedef gösteren Erdoğan, “Hz. Adem Efendimiz’e (sas) kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.” demişti.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında AKP kurmayları, ‘‘Sezen Aksu’nun bu şarkının sözlerini 5 sene önce yazdığını ayrıca çözüm sürecine destek verdiğini, toplumda sevilen bir sanatçı” yorumunda bulundu. AKP kurmayları Aksu konusunda bir açıklama yapılması gerekiyorsa bunu ağırlıklı olarak ilgili makamların ve kurmayların yapması gerektiğini savundu. Bunun üzerine Erdoğan’ın “Konuşun tabii, bana kalmasın bu konular” dediği öğrenildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin