Şener: Erdoğan, partinin kuruluş aşamasında ABD’ye gitti, yanında Gül ve Çömez vardı

AKP'nin kuruluşunda yer alan 4 isim bir arada...

AKP kurucularından Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin hem kuruluş aşamasında hem de sonrasında ABD’ye gittiğini, ancak kimlerle görüştüğüne dair bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

Eski başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener, Muharrem İnce’nin, Erdoğan’ın, AKP’nin kuruluş aşamasında Gülen’den icazet aldığı iddiasıyla ilgili olarak DHA’ya konuştu. Şener o döneme ilişkin olarak şunları anlattı:

”Sayın Erdoğan, Ak Parti kurulduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir. Kuruluş safhasında gitmiştir, ama bu gidişi sırasında veya ABD’de bulunduğu sırada kimlerle görüşmüştür bu bilgiye sahip değilim. Çünkü bu programda yanında başta Abdullah Gül olmak üzere, Turan Çömez olmak üzere bazı isimler vardı. Bu isimlerde öyle bir ziyaretle ilgili bilgi vermedi. Ben de merak edip sormadım. Bu konuların bugün tartışılıyor olması, seçim atmosferindendir ve bunu da doğal olarak karşılamak lazım. Biri bir iddiada bulunuyorsa, diğeri de o iddia gerçek değilse, onun öyle olmadığını söylemesi lazım. Sayın Erdoğan’ın sürekli aynı isimlerle gittiğini söyleyemem. Daha sonra iktidar döneminde, belki de Türkiye Cumhuriyet döneminde ABD’ye en fazla giden başbakan ve cumhurbaşkanıdır. ‘Bu gidişlerinde aynı isimlerle mi giderdi’ derseniz, buna katılmam, her programında farklı isimler olurdu. Ama hiçbirinde ben olmadım.”

Gülen ile kimler görüştü? Hangi bakan gece boyu randevu bekledi?

Emin Şirin: Abdullah Gül 2000’de Gülen’i ziyaret etti, Fehmi bey doğru söylemiyor

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin