Sendika başkanı, aylık gelirini söyleyemedi: Rakam telaffuz etmeyeceğim!

İktidara yakınlığıyla bilinen Öz İletişim İş Sendikası Başkanı Şanlıurfalı Mehmet Nur Güllüoğlu, aylık geliriyle ilgili bir soruya, eğitim hayatını ve çalıştığı yerleri hatırlatarak cevap verdi. Güllüoğlu, aylık gelirinin ne kadar olduğuna dair açıklama yapmadı.

Öz İletişim İş Sendikası Başkanı Şanlıurfalı Mehmet Nur Güllüoğlu’na katıldığı bir programda aylık gelirinin ne kadar olduğu soruldu. “Aylık gelirinizin 99.200 TL olduğu iddiaları doğru mudur?” sorusu üzerine Güllüoğlu, net bir rakam telaffuz etmedi. Eğitim hayatını anlattı. 1981 yılında mezun olduğunu, Çalık’larda, Kerbela’da vs. çalıştığını söyledi. O dönem aldığı maaşın, şu anda aldığından yüksek olduğunu savundu. “Ancak şu anda rakam telaffuz etmeyeceğim.” dedi.

Güllüoğlu, cevabının sosyal medyada gündem olması üzerine şu açıklamayı paylaştı: Bugün için doğru değildir, Sendika Genel Başkanı olmadan öncesi için doğrudur. 2012 yılında 2000 Kişinin çalıştığı Çalık Enerji Kerbela Khayrat Şantiyesi Müdür Vekili iken aylık gelirim 7.000 USD idi ki bu miktardan daha fazladır. KUŞ’tan korkan darı ekmez der Urfalılar.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin