Selahattin Demirtaş: Dehşet içindeyim, öfkeden yerimde duramıyorum

HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 Kasım 2016'dan bu yana Edirne'de F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı skandalı hakkında açıklama yaptı. Skandalı sosyal medya hesabı üzerinden değerlendiren Demirtaş, dehşet içinde olduğunu söyledi.

Demirtaş’ın hesabından yapılan açıklamada, “Bir baba olarak dehşet içindeyim, siyasetçi olarak derin bir utanç yaşıyorum. Öfkeden yerimde duramıyorum. Çocuklara tecavüzü normal gören zihniyetle de faillerle de en kararlı mücadeleyi hep beraber yürüteceğiz” ifadeleri kullanıldı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Birgün yazarı Timur Soykan, 3 Aralık’taki ‘Karanlık dünya bir çocuğu yuttu: Tarikat karanlığında henüz 6 yaşında…’ başlıklı yazısında, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 2002’de altı yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiğini’, kadının çocukluğu boyunca cinsel istismara uğradığını yazmıştı. Yaşananlar, H.K.G.’nin şikayetiyle ortaya çıkmıştı. Soykan, bugün yayınlanan yazısında da H.K.G.’nin çocuk yaşta gelinlik giydirildiği ve ‘nişan’ına ait dehşet verici fotoğrafları yayımladı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin