Sel bu kez Samsun’u vurdu: 2 kişi hayatını kaybetti

Samsun’da, sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Salıpazarı’ndaki Yeşil Dere taştı. Sel nedeniyle iki kişi hayatını kaybetti. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, kayıp 3 ya da 4 kişi olduğunu, bu kişilere ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

DHA’nın haberine göre, Samsun’da, sabah saatlerinde etkili olan sağanak sebebiyle Salıpazarı’ndaki Yeşil Dere taştı, ilçe yolu ise göle döndü. Salıpazarı’na bağlı Kırgıl Mahallesi’nde, Ahmet Yıldız (50), sağanak sonrası meydana gelen sele kapılarak, kayboldu. Bir süre sonra Yıldız’ın, ilçe sakinlerince, dere yatağında cansız bedeni bulundu.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede sağanak sonrası meydana gelen selde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, kayıp 3 ya da 4 kişiye ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Akşam saatlerinde selde kaybolanlardan birinin daha hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yeşil Dere’den taşan sular ilçe yolunu göle çevirdi, sürücüler zor anlar yaşadı. Sağanak sebebiyle ilçe merkezinde bazı yollar da göle dönerken, ulaşıma kapandı. Bazı ev ve iş yerlerinin giriş ve bodrum katlarını su bastı.

Su baskını ve taşkının olduğu bölgeye AFAD görevlileri, sevk edilirken, taşan derenin çevresinde yer alan bazı atölyelerdeki işçiler, tedbir amacıyla çıkarıldı. Belediye ekipleri de kapanan yollarda iş makineleriyle suyu tahliye çalışması başlattı. Küçük çaplı toprak kaymalarının meydana geldiği ilçede, bazı köy yollarında hasar oluştuğu belirtildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin