Sedat Peker ve korumalarından Alevi türbesine silahlı ziyaret

Ergenekon sanığı ve organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in korumaları, Alevilerin Antalya Elmalı’daki Abdal Musa Türbesi’ne silahla girdi. Peker’in türbeye girmesine çevre halkı da tepki gösterdi.

Peker’in bayramın 2. günü yanında silahlı korumalarıyla Antalya’daki Abdal Musa Türbesi’ne girdi. Dua ettikten sonra da türbeden ayrıldı.

Türbenin saat 17.00’ye kadar açık olduğu ancak Peker için 19.00’a kadar açık kaldığı iddia edildi. Ziyaretin ardından Abdal Musa Derneği Başkanı Ali Eriş yaptığı açıklamada, türbenin Sedat Peker için açılmadığını söyledi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmezise yaptığı açıklamada Sedat Peker’in türbeye yaptığı ziyarete tepki gösteren sözlere yer verdi.

Olayın duyulması Alevi vatandaşların tepkilerine ve sosyal medya üzerinden “Bu çeteyi kim soktu oraya hesap soracağız” diyen paylaşımlarda bulunmalarına yol açtı.

Sedat Peker bayram nedeniyle Antalya’da tatil yapıyordu. Geçen hafta Kırkpınar Güreşleri’nin Başpehlivanı Ali Gürbüz ile çektirdiği fotoğraf, kamuoyunda tartışmaya neden olmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin