Sedat Peker muamması; yakın isim açıklama yaptı: ‘Halâ konutuna dönmediği bilgisini aldık; endişeliyiz’

Sedat Peker
Sedat Peker

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, bugün yayınlayacağını söylediği 10. videoyu yayınlamayınca sosyal medyada yakalandığına dair bazı iddialar gündeme geldi. Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Peker’in Dubaili yetkililerin daveti üzerine görüşmede olduğu ve yanında cep telefonunun bile olmadığı bilgisini aktardı.

Halk TV’de Özlem Gürses ise Peker’in avukatları ile haber merkezinin görüştüğünü, avukatların yakalanma durumunun söz konusu olmadığını söylediklerini bildirdi.

Gazeteci Alişer Delek de Peker’in danışmanı Emre Olur ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Delek, Olur’un Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) polisinin daveti üzerine konutundan ayrılan Peker’den henüz bir haber alınamadığını; gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söylediğini bildirdi.

Twitter’da ‘Amygdala Society’ adlı hesaptan “Sedat Peker bugün 06.50’de MİT operasyonu ile yakalandı” iddiasının ardından Peker’e yakın kaynaklardan ‘henüz yakalanmadığına’ yönelik açıklamalar yapıldı.

“Sedat Peker’den henüz bir haber alınamadı”

Gazeteci Delek, Emre Olur’la yaptığı görüşmeleri şöyle aktardı:

“Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker’in, Dubai’de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12’de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

Peker’in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu ‘daveti’ kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur’a bir telefon geldi….

TSİ 22:16’da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker’in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor.

Emre Olur, Sedat Peker’in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum…

‘Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir’ yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların ‘Peker’in açıklamaları siyasi’ olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin