Seçimlerde Saadet Partili 2 kişiyi öldüren AKP’lileri Metin Feyzioğlu savunacak

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerin sırasında Saadet Partili 2 kişiyi öldüren, 1 kişiyi de yaralayan AKP’li sanıkların avukatlığını TBB Başkanı Metin Feyzioğlu üstlendi.

Bölünmez Mahallesi Bölünmez İlkokulu’nda oy verme işlemleri sırasında Saadet Partili müşahitler İlyas ve Hasan Aktaş’ın öldürüldüğü, Ali Aktaş’ın ise yaralandığı saldırıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan sanıklar Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde bir kez daha mahkeme karşısına çıktı.

Duruşma avukatların savunmalarını yapmalarının ardından 25 Kasım tarihine ertelendi. Ssanıklar duruşmaya Kahramanmaraş Elbistan Cezaevinden SEBGİS yöntemi ile katıldı. Sanıkların avukatlığını TBB Başkanı Metin Feyzioğlu üstlendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Bölünmez Mahallesi İlkokulu’na kurulan sandık başında oy kullanma işlemi sırasında iki grup arasında tartışma çıkması ile meydana gelmişti.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmüş kavga sırasında tabancayla vurulan Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş, yaşamını yitirmişti. Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği kavganın ardından tabancayı ateşlediği belirtilen kişi gözaltına alınmış, yapılan soruşturma sonrasında da gözaltı sayısı artmıştı. Güvenlik güçleri, olayların daha fazla büyümemesi için okul çevresinde ve mahallede geniş güvenlik önlemi almıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin