Savcı Sayan: ‘1.4 TL’ye ekmek satacağız, İBB örnek alsın’ dedi; İstanbul’da ekmeğin 1.25 TL’ye satıldığı ortaya çıktı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 210 gramlık ekmeği Ağrı’da 1.4 TL’ye satacaklarını söyleyerek İBB‘nin Ağrı Belediyesi’ni örnek alması gerektiğini belirtti. Ancak, ekmeğin 250 gramının İBB tarafından 1.25 TL’ye satıldığı ortaya çıktı.

“İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak” diyen Sayan’a ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun cevap verdi.

Ongun, ”Ağrı’ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar:)” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Sayan şöyle konuşmuştu;

“Ekmek üzerine son günlerde spekülasyon, manipülasyon yapılıyor. ‘4 lira, 5 lira olacak; ekmek bulunmuyor’. Böyle iftira ve algılarla bizi, halkımızı tedirgin etmeye çalışıyorlar. Biz Ağrı Belediyesi olarak, bugünden itibaren yarın piyasada olacak şekilde 1 lira 40 kuruştan ekmeğimizi satışa sunuyoruz. Dolayısıyla Ağrı’daki vatandaşlarımız belki de Türkiye’nin en ucuz ekmeği, diyebileceğimiz fiyata alabilecekler. Ekmek bulunmaması ya da fiyatın yüksek olması konusunda herhangi bir korku olmasın, ekmek bizim için kutsaldır. Halkımız için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yarından itibaren bütün marketlere de vereceğiz. Yaklaşık olarak 100 bin ekmeği, ihtiyaç olması halinde kapasiteyi daha da artırabilecek şekilde ekmeği 1 lira 40 kuruştan satışa sunacağız. En ucuz ulaşım Ağrı’daydı, en uzun ekmek de Ağrı’da olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır, ekmek fiyatını aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimize 1lira 40 kuruştan ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun, ekmek bizim için kutsaldır”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin