Savcı, halı saha maçında 14 öğretmeni gözaltına aldırdı, HSK araya girdi!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Diyarbakır Çermik’te halı saha tartışması sonrası bir savcının 14 öğretmeni gözaltına aldırdığı iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

haberturk.com’da yer alan habere göre, HSK’yı harekete geçiren olay dün akşam Diyarbakır Çermik’te bir halı sahada yaşandı. Saat 21.00-22.00 arasında ilçede görevli öğretmenlerin, 22.00-23.00 saatleri arasında ise ilçede görevli bir savcının da aralarında bulunduğu takımın maçı vardı. Savcının takımı halı sahaya erken geldi ve saatleri henüz gelmemesine rağmen önce maç yapmak istediler.

Hala saha görevlileri, savcının takımını çıkardı 

İki takım arasında bu yüzden gerginlik yaşandı. Ardından halı saha görevlileri savcının bulunduğu takımdaki grubu saha dışına çıkardı. Öğretmen grubunun maça başlamasından kısa süre sonra halı sahaya gelen emniyet yetkilileri maçı durdurdu, kimlik kontrolü yaptı. O sırada kimlikleri yanında bulunmayan öğretmenler ekip otolarına bindirilerek, Çermik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada bir süre tutulan öğretmenler serbest bırakıldı.

HSK, olayı bütün yönleriyle araştırıyor

Olayın duyulması üzerine HSK harekete geçti. İddiaları araştırmak üzere bir müfettiş görevlendirildi. HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz Habertürk muhabirine yaptığı açıklamada, “Söz konusu olayın bütün yönleriyle aydınlatılması için hukuk dışı davranışta bulunduğu iddia edilen yargı görevlileri hakkında inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin