Savaştıkça batıyor, battıkça savaşıyor

Erdoğan Bahçeli

Artı Gerçek yazarı Celal Başlangıç, bugünkü köşe yazısında ‘AKP ve ittifakları Kuzey Suriye’ye yapılacak askerî harekâtı düştükleri ekonomik ve siyasal krizden çıkmak için, hiç değilse üstünü örtmek için bir can simidi olarak görüyor.’ dedi

İşte yazısının ilgili bölümü:

Erdoğan ve AKP-MHP bloğunun hesabı ortada.

Kürtlerle ve bölgede yaşayan diğer halklarla çıkartılacak bir savaş milliyetçi oyların yeniden Erdoğan’ın arkasına hizalanmasını sağlayacak.

Bu savaşla; batan ekonominin, yağmur gibi yağan zamların, işsizliğin, yoksulluğun, pahalılığın üzerine; gelmesi muhtemel cenazelere yapılacağı gibi bir bayrak örterek görünmez kılınacak.

Bu savaş üzerinden; AKP içinden çıkacak partilerin önü kesilecek, partiden kopmalar önlenecek.

AKP ve ittifakları Kuzey Suriye’ye yapılacak bu askerî harekâtı siyasal gelecekleri açısından bir can simidi olarak görüyor.

Buna, devletin neredeyse kurulduğundan bu yana taşıdığı “Kürt fobisi”ni ekleyince savaş tamtamlarının neden bu kadar güçlü çalındığı ortaya çıkıyor.

Aslında bugün ekonomik ve siyasal olarak bir kriz yaşayan AKP-MHP bloğu uyguladıkları savaş politikası nedeniyle bu noktaya geldiler. Şimdi yeniden savaşarak düştükleri bu krizden kurtulmaya çalışıyorlar.

İnsanlığa düşman bir savaş döngüsünün içine düştüler; savaştıkça batıyorlar, battıkça savaşıyorlar.

 

Kaynak: ArtıGerçek

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin