Sandıkta, yastıkta saklıyordu: 155 bin lirası kül oldu

Muş’un Akpınar Köyü’nde çıkan yangında, Akar Ailesi’ne ait ev kullanılamaz hale geldi. Evde bulunan 155 bin liranın da yandığını söyleyen Şeref Akar, “Paraların bir kısmı gelinimin sandığında, bir kısmı da yastık kılıfı içerisinde, gardırop içerisindeydi. Hiçbir şeyim kalmadı” dedi.

Saadet Akar, evinin yanmasını gözyaşları içinde izledi. Akar, tek tesellilerinin can kaybı yaşanmaması olduğunu söyledi.

Duvar Gazete’nin haberine göre, Muş’un merkeze bağlı Akpınar Köyü’nde, Şeref Akar ve Saadet Akar’a ait evde elektrik kontağından yangın çıktı. Akar’ın sandıkta sakladığı 155 bin lira da yangında kül oldu.

Muş’un Akpınar Köyü’nde bugün saat 06.30 sıralarında, Şeref Akar’a ait, altı ahır olarak kullanılan 2 katlı evde elektrik kontağından yangın çıktı. Alevler kısa sürede evi sardı. Şeref Akar, eşi Saadet Akar, gelini, çocukları ve Bursa’dan gelen misafirleri evden kaçarak canlarını son anda kurtardı.

İtfaiye ekipleri, köye ulaşıncaya kadar ev kullanılamaz hale geldi. Akar ailesi evlerinin kül oluşunu gözyaşları içerisine izledi. İtfaiye tarafından söndürülen yangında, Şeref Akar’ın sandıkta sakladığı 155 bin lira kül oldu.

‘HİÇBİR ŞEYİM KALMADI’

Evinin önünde otururken yangının çıktığını belirten 4 çocuk babası Şeref Akar, “Eşim, oğlum, gelinim ve torunlarımla birlikte yaşıyoruz. Sabah evin önünde otururken bir anda yangın çıktı. Evdeki çocukların bağırışlarını duydum ve kısa sürede yangın her tarafı sardı” dedi.

Evde istimlak bedeli olarak aldıkları paranın olduğunu söyleyen Akar, “İtfaiye gelinceye kadar evin tamamı ve Alpaslan 2 Barajı altında kalan arazilerimin istimlak bedeli olan 155 bin liram yandı. Paraların bir kısmı gelinimin sandığında, bir kısmı da yastık kılıfı içerisinde, gardırop içerisindeydi. Hiçbir şeyim kalmadı. Yeşilova, Serinova ve Muş Belediyesi’ne ait itfaiyelerin gelmesine rağmen kurtarılamadı” diye konuştu.

Bursa’dan gelen misafirlerle birlikte yangın sırasında evde 8 kişinin olduğunu aktaran Saadet Akar, 60 yıllık birikimlerinin tamamen kül olduğunu söyledi. Can kaybı olmamasının tek tesellileri olduğunu belirten Akar, evdeki Kuran’ı Kerim’in yanmadığını dile getirdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin