Samsunspor Başkanı: Emniyet müdürü, Soylu’nun oğlunun karşısında önünü ilikliyor

Adana Demirspor taraftarlarının stada alınmasına tepki gösteren Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlunun karşısında emniyet müdürü karşısında önünü ilikliyor.’’ dedi. Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım’ın sözleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç duyurusunda bulundu.

YILDIRIM: EMNİYET MÜDÜRÜ, SOYLU’NUN OĞLUNUN KARŞISINDA ÖNÜNÜ İLİKLİYOR

Adana Demirspor taraftarlarının pandemi yasağına rağmen stada girmesine tepki gösteren Yüksel Yıldırım, taraftarları Soylu’nun oğlunun stada aldığını söyledi. Yıldırım, ” TFF’ye de yazdım açık ve net: Ben taraftarımı içeriye alamıyorum, neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu’nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı’nın oğlu dediler. Açık açık bunlar konuşuluyor. Emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanın. Bunlar söyleniyor. Tamam dedim o zaman. Söyleyecek bir şey yok. Türk futbolu bitmiştir. Yüksek Yıldırım’ın önünde kimse önünü iliklemiyor. Beni sallamıyor, takmıyor. Ben de istemiyorum zaten. Ama öbür taraf böyle konuşuyor. 5 bin kişi Adana’da içeriye giriyor. Samsun’da sok bakalım 5 bin kişiyi içeriye. Biz içeriye soksak alacağımız cezanın haddi hesabı olmaz. Oraya da göstermelik cezalar veriliyor. Kaç maçtır böyle gidiyor. İstanbulspor deplasmanında bile sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen taraftar alıyorlar. Hiçbirinde maske yok, sosyal mesafe yok. Ondan sonra da tam kapanma deniyor. Şimdi göreceğiz tam kapanmada neler olacak. Hep çifte standartlar, birileri torpilli. Onlar yapıyor biz yapamıyoruz. Biz yaparsak biz haydut, eşkıya oluyoruz. Kanunlara karşı çıkmış oluyoruz. Onlar torpilli oluyor. Onlar bir yolunu bulmuş, minareye kılıf giydirmiş ” demişti.

Süleyman Soylu’nun oğlu Engin Levent Soylu

SOYLU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım’ın açıklaması üzerine Soylu, şahsına, ailesine ve emniyet teşkilatına yönelik hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Yıldırım hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin