Salim Zeybek’in eşi CİMER’a başvurdu, cevap şaka gibi geldi: “Belki fetö kaçırmış olabilir”

Aracının önü kesilerek Edirne’de kaçırılan eski BTK çalışanı Salim Zeybek’ten 56 gündür haber alınamıyor. Zeybek’in eşi Fatma Betül Zeybek’in Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yaptığı başvuruya bir ay sonra şaka gibi cevap verildi. Ankara TEM Şube’den arayan bir polis aileye, “Belki eşinizi Polis değil fetö kaçırmış olabilir” dedi.

Bu durumu twitter hesabından yaptığı paylaşımla gündeme getiren Fatma Betül Zeybek, “CİMER’den yapmış olduğum başvuru hakkında bugün Ankara TEM Şubeden aradılar.
Arayan Polis sanki Eşim benim ve çocuklarımın gözü önünde kendilerini Polis olarak tanıtan, biz Devletiz diyen Silahlı Kişilerce kaçırılmamış gibi “Belki eşinizi Polis değil Fetö kaçırmış olabilir” diyor” dedi.

Zeybek paylaşımlarına şöyle devam etti:

“Eşim nerede ey yetkililer?”

“Ortada o kadar delil var iken neden bunlar araştırılmaz? Ya da neden araştırılmak istenmez? Bir şeylerin üstü mu örtülüyor bir şeyler mi gizleniyor? Bir insan kaçırılıyor ama Emniyet ve Savcılık ağız birliği yapmış gibi susuyor. Eşim nerede ey yetkililer?”

“Birçok delil sundum, hiç araştırılmadan fetö diyorlar”

“Ben zaten kim kaçırdıysa bulun diye bir çok delil sunmuşum. Hiç biri araştırılmadan Fetö gibi duruyor deniliyor Yanı CİMER başvuru üzerinden 1 aydan fazla geçmiş. Şaka gibi Beni arayıp eşinizden haber var mı eve geldi mi diye soruluyor.”

21 Şubat’ta kaçırıldı

Salim Zeybek’i Edirne’deki kaçırılma olayı 21 Şubat tarihinde yaşandı. Salim Zeybek eşi ve küçük çocukları ile birlikte şahsi otomobilleri ile seyahat ederken Edirne Havsa gişelerinde araçları, silahlı kişiler tarafından tarafından durduruldu.

Şahıslar, önce Salim Zeybek’i araçtan indirerek 34 FF 9017 plakalı araca zorla bindirdi, ardından eşi Fatma Betül Zeybek’i “Emniyete gidersen eşini ve aileni bir daha göremezsin” cümleleriyle tehdit ederek olay yerinden uzaklaştılar. Fatma Betül Zeybek savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu, fakat hiçbir adım atılmıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin