Şahan Gökbakar’ın tweetini paylaşan oyuncu Ezgi Çelik TRT’deki diziden çıkarıldı

Şahan Gökbakar’ın geçtiğimiz yıl “Hırsızın, uğursuzun, katilin, tecavüzcünün dışarıda gezdiği ama gazetecinin hapse girdiği bir sistem” yazdığı tweeti paylaşan oyuncu Ezgi Çelik’in Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden çıkarıldığı ileri sürüldü. Paylaşımın TRT yönetimini rahatsız ettiği için oyuncunun kadrodan çıkarıldığı iddia edildi.

KADRODAN ÇIKARILDI

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, TRT yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisine başarılı oyuncu Ezgi Çelik katıldı. Yapımcı Akli Film, güçlü oyunculuğu ve hanımefendi kişiliğiyle tanınan Çelik’in projeye katıldığını ve İbrahim Yınal’ın eşi Öke Hatun’u canlandıracağını duyurdu. Ancak Çelik kısa süre sonra kadrodan çıkarıldı.

ŞAHAN GÖKBAKAR’IN PAYLAŞIMINI YAYINLAMASI BAŞINI YAKTI

İddiaya göre Ezgi Çelik’in daha önce retweet ettiği Şahan Gökbakar’ın “Hırsızın uğursuzun katilin tecavüzcünün dolandırıcının kaçakçının yolsuzun dışarıda gezdiği Ama haber yapan gazetecinin hapse girdiği bir sistem içerisinde olmak beni çok üzüyor yoruyor ve mutsuz ediyor” tweet’i yüzünden işinden oldu.

TROLLER TEPKİ GÖSTERMİŞLERDİ

Sosyal medyada bazı sayfalardan atılan “Devletimizin resmi kanalı TRT 1’e yeni oyuncu diye tanıttığınız Ezgi Çelik Twitter hesabından Şahan’ın suçlu sözde gazetecinin temize çıkarmaya çalıştığı tweetini paylaşım yapmış” şeklinde gösterilen tepkilerin bu kararda etkili olduğu öne sürüldü.

Konuyla ilgili yapımcı şirket Akli Film’den herhangi bir açıklama gelmezken, ünlü oyuncu sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Ezgi Çelik yaptığı paylaşımda “Sevdiği işi yapabilen biri en şanslılarındandır bu dünyanın. Doğruyu doğru bilerek eğilip bükülmeden…Vicdanım rahat uyandığım her günde, her koşulda, her zaman. Her türlü engele engellenmeye rağmen devam…” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin