“Sadatçı 15 gündür hangi ülkede, nerede, ne yapıyor?”

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına atanan AKP’nin gladyosu olarak anılan SADAT kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ile ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı.

Tanrıverdi’nin 15 gündür hangi ülkelerde ne yaptığını soran Takan, “-400’ler, F-35’ler gibi çok derin krizlerimiz var. Dünyanın muhtelif yerlerinde darbeler meydana geliyor. Merak ediyorum; Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantı üstüne toplantı yapıyor mu? Bırakın bizleri!.. Acaba Cumhurbaşkanını bilgilendiriyor mu?.. Çok büyük bir merakım daha var; Kurulun, güvenlik kanadında görev yaptığını bildiğimiz Adnan Tanrıverdi acaba bugünlerde nerede ve ne yapar?.. Son 15 gün içinde Adnan Tanrıverdi neredeydi?.. Herhangi bir ülkeye seyahati oldu mu? Oldu ise görevi neydi? ifadelerini kullandı.

 AKP’NİN ARKA BAHÇESİNDEKİ PARAMİLİTERLER

SADAT’ın 15 Temmuz ve Suriye iç savaşında paramiliter ekipleriyle cinayetlerde ve cihatçı savaşta yaptıkları gündem olmuştu. AKP’nin gladyosu olarak anılan yapının İslamcı örgütlere verdiği eğitimler, silahlı militan yetiştirme kampları yoğun şekilde tartışılmıştı. Adnan Tanrıverdi, bütün bu tartışmalara rağmen Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına getirilmişti.

Takan’ın ‘Sadatçı nerede?’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Bir zamanlar çok tartışıldı, kamuoyunu bir hayli meşgul etti. Epeydir kendinden pek bahsettirmiyor!.. Unutanlar için kısa bir hatırlatmada bulunalım. SADAT; uluslararası savunma danışmanlığı yapan, merkezi Türkiye’de görünen bir şirket. Detaylarını merak edenler internete başvurabilir. Kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi.
O da bir zamanlar pek popülerdi!.. Tanrıverdi, Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına atandı ardından Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyeliğine getirildi. Uzunca sayılabilecek bir süredir medyada görünmemesi de dikkat çekici… Şeffaf olacaklardı…

Kurulurken, Cumhurbaşkanlığı kurullarının üzerine çok büyük önem atfedilmişti.
İstanbul seçimleri ile yakından ilgilenmiyorsa ne yaptıklarını çok merak eder hale geldik. S-400’ler, F-35’ler gibi çok derin krizlerimiz var. Dünyanın muhtelif yerlerinde darbeler meydana geliyor. Merak ediyorum; Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantı üstüne toplantı yapıyor mu? Bırakın bizleri!.. Acaba Cumhurbaşkanını bilgilendiriyor mu?..
Çok büyük bir merakım daha var; Kurulun, güvenlik kanadında görev yaptığını bildiğimiz Adnan Tanrıverdi acaba bugünlerde nerede ve ne yapar?.. Son 15 gün içinde Adnan Tanrıverdi neredeydi?.. Herhangi bir ülkeye seyahati oldu mu? Oldu ise görevi neydi?.. Türkiye’ye döndü mü?.. Türkiye dışına çıktıysa, o gezisi turistik amaçlı mıydı?.. Resmi görev ile gittiyse içeriği neydi?.. Ankara’ya geldiyse, kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yapabilir mi?..  Eğer bu sorular boş ise (!) o da bizim gibi İstanbul’da oy saydırmayı mı izliyor?.. “

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin