Sabaha karşı evlerini bastılar: 17-25’i soruşturan polislerin eşleri, çocukları ve kardeşlerine gözaltı

Reza Zarrab’ın ABD’de itirafçı olduğu yönündeki iddiaların ardından 17-25 büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına imza atan polislerin ailelerine yönelik baskı artarak devam ediyor.

Başbakan Yıldırımın ABD seyahati sonrasında Erdoğan ile yaptığı 3 saatlik görüşmesinden sonra, Emniyet birimleri, yolsuzluk soruşturmalarında görev alan ve halen tutuklu bulunan polislerin eşleri ve çocuklarına yönelik toplu gözaltı uygulaması başlattı.

Bugün sabaha karşı 17-25 ve Selam Tevhid operasyonlarını yürüten polislerin eşleri, kardeşleri ve çocukları evlerine düzenlenen gece yarısı baskınlarıyla gözaltına alındı. Yaklaşık 3,5 yıldır tutuklu bulunan emniyet müdürleri Ömer Köse’nin eşi, kız kardeşi ve oğlu, Nazmi Ardıç’ın eşi, Mustafa Demirhan’ın eşinin de aralarında olduğu polis ailelerine toplu gözaltı kararı verildi.  Ömer Köse’nin eşinin evde bulunamayınca oğlu Faruk Serdar Köse gözaltına alındı.

Geçen hafta dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile yardımcısı Kazım Aksoy’un‘nın eşinin de aralarında bulunduğu polis eşleri gözaltına alınmıştı. Saygılının eşi ve diğer gözaltına alınanlar hakkında 9 gün geçmesine rağmen henüz bir işlem yapılmadı. Dün gece ise yeni bir toplu gözaltı uygulaması yaşandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin