Romanya’da Türk hayırseverlerden sağlık çalışanlarına Paskalya hediyesi

Sağlık çalışanları için hazırlanan paketler, hastane yetkilisine teslim edildi.

Romanya’da bir grup hayırsever Türk, covid-19 salgınıyla mücadele eden 700 sağlık çalışanına Paskalya hediyesi dağıttı.

Ülkede 25 yıldır çeşitli insani ve sosyal faaliyetlerde bulunan Tuna Vakfı ile eğitim ve kültür hizmetlerini destekleyen Lumina Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Daha Mutlu Paskalya’ kampanyasında, sağlık çalışanları unutulmadı. 

Başkent Bükreş’te pandemi hastanesine dönüştürülen ve covid-19 hastalarının tedavi edildiği Victor Babeş Hastanesi’nde görev yapan doktordan hastabakıcısına kadar 700 çalışan için Paskalya paketi hazırlandı. Romen kültürünün geleneksel çöreği kozonağın yanı sıra, kahve, lokum ve çeşitli şekerlemeleri içeren paketler, vakıf gönüllüleri tarafından hastane yetkililerine takdim edildi.

Her ne olursa çok değerli

Tuna Vakfı Başkanı Yusuf Küçük, sağlık personelinin insanlık için gösterdiği gayrete bir teşekkür olarak hediyeyi sunduklarını söyledi. Hastanenin insan kaynakları müdürü Florentina Stancu bu dileklere, ‘’Hediyeniz her ne olursa olsun, bizim için çok değerli.’’ sözleriyle teşekkür etti.

Vakıf gönüllüleri yerel yetkili ve inanç temsilcileriyle koordine olarak, ülke genelinde 2 bin 500’ü aşkın paketi kapı kapı gezerek dağıttı.

2500’ü aşkın paket dağıtıldı

Tuna Vakfı’nın önderlik ettiği, Lumina okullarında çalışan öğretmen ve velilerin bağışlarla destek verdiği ‘Daha Mutlu Paskalya’ adlı kampanyada bu yıl 2 bin 525 paket dağıtıldı. İçinde temel gıda malzemelerinin olduğu paketler, başkent Bükreş’in yanı sıra, çevre illerde, yerel yönetim ve inanç temsilcileriyle koordineli olarak kapı kapı dağıtıldı.

Hazreti İsa’nın göğe yükselişini temsil eden Paskalya bayramı, ortodoks dünyasında bu hafta sonu kutlanacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin