Robert De Niro, Trump’a küfredince salon ayağa kalktı

performs onstage during the 72nd Annual Tony Awards at Radio City Music Hall on June 10, 2018 in New York City.

Robert De Niro ’74. Tony Ödülleri’nde ABD Başkanı Donald Trump’a küfür edince salon ayağa kalktı.

Trump muhalifi olarak bilinen De Niro, ödül gecesinde rock yıldızı Bruce Springsteen’i anons ederken “Tek bir şey söyleyeceğim. Trump’ı S…. (F…. Trump)” deyince ayakta alkışlandı. Ellerini havada yumruk yapan oyuncu, “Artık ‘Kahrolsun Trump’ değil, F….Trump!” diye devam etti.

De Niro, The Godfather II, Taxi Driver, New York, New York, The King of Comedy, Sıkı Dostlar, Korku Burnu ve Casino gibi onlarca filmin oyuncusu ve Hollywood yıldızlarından biri.

De Niro, Kasım’da Temsilciler Meclisi üyelerinin tamamı ve Senato’nun üçte birinin yenilenmesi için yapılacak seçimde halkı oy kullanmaya çağırdı ve daha önce Trump’a “moron” diyen Springteen’e “Bruce, kimse senin gibi sarsamaz. Özellikle de zorlu zamanlarda. Kendi ifadenle hükümette gerçeklik, şeffaflık ve dürüstlük için mücadele ediyorsun. Dostum buna yine ihtiyacımız var” dedi.

Senaryo yazarı Tony Kushner de Robert De Niro’nun çıkışını yorumlarken şunları söyledi: (De Niro’ya) katılıyorum. Onun bunu yaptığına inanamıyorum. Aferin. Yani o, Robert de Niro. Ona kim ne diyebilir ki?”

Kushner, Trump’ın başkanlığı için “Sınırda bir psikotik narsisti Beyaz Saray’a taşıyan bir Hitler Hatası” ifadesini kullandı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin