Reza Zarrab hakkında yakalama kararı çıkarıldı

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının bir numaralı sanığı Reza Zarrab’a (Rıza Sarraf) boğazdaki yalısındaki tadilat usulsüzlüğü nedeniyle İstanbul Beykoz Mahkemesi’nce yakalama çıkarıldı. Beykoz Kanlıca’daki yalısında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptığı iddiasıyla 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Zarrab hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Reza Zarrab ve avukatı katılmadı.

Mahkeme hakimi, sanık Reza Zarrab’ın istinabe yoluyla ifadesinin alınabilmesi için daha önceden tutuklu bulunduğu cezaevine yazı yazıldığını hatırlattı.

Sanık Zarrab’ın celse arasında tahliye olduğuna dair basında haberler çıktığının anlaşıldığını belirten mahkeme hakimi, zaman ve emek kaybının önüne geçilmesi için sanık Zarrab’ın halen tutuklu olup olmadığının Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve New York Başkonsolosluğu’na sorulmasına karar verdi.

Mahkeme hakimi, Zarrab’ın Türkiye’ye giriş yapma ihtimaline karşı ek savunmasının tespiti için de hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Duruşma başka bir tarihe ertelendi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin