Respect Graduate School, internet üzerinden Türkçe eğitime başlıyor

Amerika’nın Doğu yakasında Müslümanlar tarafından açılmış olan ilk ve tek İlahiyat Üniversitesi olma özelliğini sürdüren Respect Graduate School, 2019 Kış döneminden itibaren artık Türçe de eğitim verecek.

İnternet üzerinden eğitim verecek olan “Çok Disiplinli Sertifika” programı öğrencilerin modern hayatta Müslüman kimliğini anlamlandırmasına yardım etmeyi hedefliyor. Yedi haftalık derslerden oluşan programda, diasporada Müslüman kimlikle çocuk eğitiminden, İslami düşünce ve yaşayışın kaynaklarına, Kur’an kıraati derslerinden Amerika üniversitelerine başvuru süreçlerine kadar hayatın bir çok alanına hitap eden konular ele alınıyor. Rektör Süleyman Eriş, programın daha geniş kitlelere hizmet sunabilmesi için tamamıyla internet üzerinden tamamlanabildiğini ve ders ücretlerinin de fevkalade düşük tutulduğunu ifade etti.

Programın dikkat çeken bir özelliği de dünyanın değişik yerlerinden sahalarında tanınmış akademisyen ve yazarları öğrencilerle buluşturuyor olması. İnternet üzerinden verilen dersler öğrencilerin kendi ev yada işyerlerinden dünya çapında isimlerle buluşmalarına zemin hazırlayan önemli bir fırsat sunuyor. Rektör Eriş, Çok Disiplinli Sertifika programıyla akademik ve kaliteli bilgiyi geniş halk kitlelerine ulaştırmayı hedeflediklerini ve derslerin teknik inşasının tamamiyle bu hedef göz önünde bulundurularak yapıldığını dile getirdi.

Kayıt olmak için ilahayatla alakalı her hangi bir ön eğitim almış olma gerekliliği bulunmuyor. Programın İngilizce diliyle eğitim veren versiyonu da mevcut. Dileyenler www.respectgs.us adresinden programa kayıt yaptırabilir.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin