Rejimin gazeteciye kurduğu kumpas, 3 yıl sonra itiraf edildi

AKP rejiminin İyi Partili Kerim Çoraklık ve gazeteci Gökhan Özbek’e kurduğu kumpas 3 yıl sonra bizzat kumpasın figüranları tarafından itiraf edildi. Suç örgütü lideri Sedat Peker’in sağ kolu olarak bilinen Emre Olur, iki isme iktidarın talebiyle kumpas kurduklarını anlattı. Olur’un anlattıklarına göre kumpas Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nde kendisinin de bulunduğu bir toplantıda planlanıyor. Kumpastan Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek’in de haberi var. Ayrıca kumpas için sahte delil üretilerek, olmayan yazışmalar varmış gibi gösteriliyor.

Gazeteci yazar Murat Ağırel, Youtube üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınına adı kumpas olaylarında geçen Emre Olur’u konuk etti. Olur, başta Kerim Çoraklık’a kurulan ‘f.tö’ kumpası olmak üzere sosyal medya üzerinden trol hesaplarla yapılan kumpasların ayrıntılarını itiraf etti.

Emre Olur, kumpasın detaylarını ve sosyal medya ile Beyaz TV üzerinden kurulan bir çok kumpasın ayrıntılarını paylaştı. Olur, “Ben yargılanmak istiyorum ama benim tek bir şartım var. Bu kumpası ben tek başıma kurmadım. Bu tezgahı ben tek başıma hazırlamadım. Burada Başkomiser K. var, polis memurları var. Benim tek bir şartım var. Biz hep beraber yargılanacağız.” dedi.

KUMPAS, SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBESİ’NDE PLANLANDI

Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV’de program yaptığı döneme ilişkin sorulara cevap veren Emre Olur, Kerim Çoraklık ve Gökhan Özbek’e Beyaz TV aracılığı ile kurulan kumpasın Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’nde planlandığını aktardı. Şubeye gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında kendisine bu kişilerle ilgili bir dosya verildiğini ve ‘f.töcü’ olduklarına dair ikna edildiğini ifade etti.

Kumpasın İYİ Parti’ye yönelik olduğunu dile getiren Olur, bu kumpastan Osman Gökçek ve kanal yöneticilerinin haberdar olduğunu aktardı. Yayından önce ne konuşulacağını tüm kanal yöneticilerinin de bildiğini ve onay verdiğini söyledi. “Ben bu iğrenç kumpasın tetikçisi oldum.” dedi.

Gazeteci Gökhan Özbek’in olaya ilişkin sıralı paylaşımları şöyle:

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin