Recep Tayyip Erdoğan’dan 13 şehit açıklaması: Kurtaralım istedik

Tayyip Erdoğan
Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pençe Kartal-2 Harekatı’nda Gara’da bir mağarada vurulmuş olarak bulundukları belirtilen 13 vatandaş hakkında konuştu. Partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Rize 7. Olağan İl Kongresi’ne katılan Erdoğan, “Bu kardeşlerimiz bir kısmı 5 yıl bir kısmı 6 yıl bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu teröristlerin elinden kurtaracağız hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık.” dedi.

42 TANESİ GEBERTİLDİ

Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle: “Bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Gerek savunma bakanım, gerek MİT, gerek polis hep birlikte yapılan çalışmalar neticesinde adım atıldı ve ilk etapta bütün inlerine gireceğiz demiştik ya 42 tane terörist bu esnada gebertildi. Esirleri bunlar mağarada iyice köşeye sıkıştırarak en sonunda, Meclis’te biz bir soruşturma önergesi vererek bunun bütün detaylarını gündeme getirecekler. Bu sabah grup başkanımız Naci Bey ile konuştuk, adımını atacağız. Bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. İşin gerçeği nedir bunları anlatacağız. işin içinde olan Milli Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım, İçişleri Bakanım anlatacak.”

ABD’Yİ SUÇLADI: PKK’NIN YANINDASINIZ

“Batı ister anlasın, ister anlamasın. ABD’nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK’nın, YPG’nin yanında değildiniz. Bal gibi yanındasınız, arkasındasınız. Bunu başından beri hep gördük. Kuzey Irak’a binlerce TIR tank getirdiler, mühimmat getirdiler. Teröristlere teslim ettiler. Artık yağma yok, eğer biz sizinle dünyada, NATO’da bu birlikteliğimizi sürdüreceksek teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız.”

13 KİŞİNİN İNFAZINDAN SOSYAL MEDYAYI SORUMLU TUTTU

“Bay Kemal bunları iyi öğren. Kimin nerede, ne yaptığını biz iyi biliyoruz. Sen de öğreneceksin. Yanına aldığın paydaşlarınla, ortaklarınla Ankara’dan İstanbul’a yürümeye benzemez. Kimlerle beraber olduğunu iyi öğreneceksin. Bunun bedelini bu millet size ödetecek. Bu sözüm, ülkemiz içinde terör örgütleriyle ve uzantılarıyla hiçbir mesafe koyamayanlaradır. Terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları, hepiniz 13 silahsız masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz. Gara’da yaşanan bu katliamdan sonra artık hiçbir ülke, kuruluş, yapı ve kişi, Türkiye’nin Irak ve Suriye harekatlarını sorgulayamaz.”

2 YORUMLAR

  1. İç savaşa giden yolun taşları döşenmeye devam ediliyor. Tekrardan büyük bir kaos çıkaracaklar ama engellemek için elimden bir şey gelmiyor.

  2. ‘Cambaza bak’, ‘sapkadan tavsan cikarma’, ‘senin sapkan nerde deyip saplak atma’ numaralarinin hepsini corba yapip salla gitsin…nasil olsa yiyorlar…

    Cok iyi dusunulmus bir operasyon…bir ihtimal kurtulsalardi; “kurtardim” deyecekti; asil hedef mevcut hal idi…’hain CHP, kahpe HDP, alin size bomba…bana geri donmezsin ha, al sana da bir bomba Biden..”…1 tas 13 can, nolcak canim kuslara bak sen.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin