Polis, Boğaziçili öğrencileri darp edip araçtan attı! 21 öğrenci serbest kaldı

Melih Bulu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını protesto ettikleri için kapıları kırılarak gözaltına alınan öğrenciler, İstanbul Emniyeti’nde darp edildikten sonra polis aracında aşağıya atıldı.

Prof. Dr. Melih Bulu’ya istifa çağrısı yaptıkları için Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 36 kişi gözaltına alınmıştı. Salı günü şafak vakti uzun namlulu silahlarla evleri basılan ve kapıları kırılarak gözaltına alınan 23 öğrenci bugün Çağlayan’daki adliyeye sevk edildi.

21 ÖĞRENCİ SERBEST KALDI 2 ÖĞRENCİNİN TUTUKLANMASI İSTENDİ

23 öğrenci Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda savcılığa ifade verdi. 2 öğrenci tutuklama istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilirken, 20 öğrenci adli kontrolle, 1 öğrenci ise herhangi bir kısıtlama olmadan serbest bırakıldı.

TERS KELEPÇE VE DARP

İstanbul Emniyeti’ndeki işlemlerinin ardından Bayrampaşa Hastanesi’ne sevk edilen öğrencilerin feci şekilde darp edildiği öğrenildi. Müvekkili Emrecan Konyalı’nın polislerce araçtan itildiğini belirten avukat Engin Kara, “Hastaneye girerlerken ters kelepçeye itiraz ettikleri için öğrencileri darp etmişler. Müvekkilimi aracın kapısından aşağıya atmışlar. Kafasını kapıya çarpmış, elleri kelepçeli olduğu için yere düşmüş. Aşağı yukarı bütün öğrenciler aynı sırada darp edilmiş” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin