Pide fiyatları belli oldu! İstanbul’da Ramazan pidesi 3 liradan satılacak

İstanbul Valiliği, İstanbul Esnaf Odası ve İstanbul Fırıncılar Odası arasında yapılan toplantıda, geçen seneki pide fiyatından satış yapılması kararlaştırıldı. Geçen yıl 3 liraya satılan 350 gramlık pide bu sene de aynı fiyatla tüketicilere ulaştırılacak.

İstanbul ve Çanakkale pide fiyatlarına zam yapılmazken Kocaeli de pidenin fiyatı arttı.

İFTARA 2 SAAT KALA PİDE SATIŞI BİTECEK

İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle, iftara 2 saat kala satışı sona erecek pide için sokağa çıkma yasağı sürecinde, fırınların da dağıtım yapacağı belirtildi. İstanbul’da hangi fırının nerede mobil olarak ekmek ve pide satacağının belirlenmesi için çalışma yapılacağı öğrenildi.

KONYA’DA PİDE 2 LİRA 40 KURUŞ

Pide fiyatlarıyla ilgili konuşan Konya Fırıncılar Odası Başkanı Vedat Honça, 400 gram pidenin 2 lira 40 kuruşa satılacağını belirtti.

ÇANAKKALE’DE FİYAT DEĞİŞMEDİ

Çanakkale’de ise pide fiyatlarının değişmeyeceği öğrenildi. Çanakkale Fırıncılar Odası Başkanı Selahattin İş, “Pide fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Geçen seneki fiyat geçerli olacak. Pideler 350 gram ve 3 lira.” dedi.

KOCAELİ’DE ZAM YAPILDI

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı da komşu illerden ucuza satış yaptıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: Geçen yıl 300 gram pidenin fiyatı 2,5 TL idi. Bu yıl 370 gram pideyi 3,5 TL’den satacağız. 740 gram olan büyük pidenin fiyatı ise 7 TL. Geçen yıl bir kilo pidenin fiyatı 8,33 TL idi, bu yıl 9,40 TL yaptık.

BURSA’DA RAMAZAN PİDESİ 4 TL

Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa Çırakoğlu, ramazanda Bursa’da 420 gram pidenin fiyatının 4 TL olacağını açıkladı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin