Perinçek: 28 Şubat Gülen’e karşı yapıldı, Cemaat hapislere dolduruluyor 28 Şubat devam ediyor

Haber Global’daki Jülide Ateş’in sunduğu ’40 programına’ katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kendisine, “Doğu Perinçek herhangi bir gizli servise çalıştı mı?” sorusu yöneltilince sinirlendi.

Jülide Ateş’e yönelik, ‘bu soruyu ancak gizli servislerin elamanlarının sorabileceği’ ifadesini kullanan Perinçek sinirlenerek, ” Vereceğim cevap budur. Siz hangi cesaretle ülkenin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz. Vatan Partisi Amerika’nın oyunlarını bozan, Ermeni soykırımını yok eden, Silivri Duvarı’nı yıkan, fetö ve PKK’nın üzerine gidilmesini sağlayan partidir. CIA’nın acısı vardır ve MİT içinde CIA çalışanlarının acısı vardır. Siz de mi aynı acıyı paylaşıp bu soruyu soruyorsunuz?” dedi.

Perinçek ayrıca, Jülide Ateş’e yönelik, “Bu görüntüleri yayımlamazsanız namuslu değilsiniz” ifadelerini kullandı.

İşte o konuşma anı;

Doğu Perinçek, “Teröristbaşı Öcalan’ın çiçeğini kabul ettiğine pişman mısın” sorusuna “7 milyar insan tweet de atsa o çiçeği yine alırdım” yanıtını verdi. Perinçek, 28 Şubat sorusuna ilişkin ise “FETÖ’ye ve Tansu Çiller’e karşı yapıldı” yanıtını verdi.

Öcalan’ın çiçeğini kabul ettiğinize pişman mısınız?

“BEN O ÇİÇEĞİ YİNE ALIRDIM”

Ben karakterli biriyim böyle şeylerden korkmam. Aleyhimde 7 milyar kişi tweet de atsa ben o yine çiçeği alırdım. Yaptığım iş benim karakterim. Korkmam. O fotoğrafları Lübnan’da PKK çekip MİT’e verdi.

Öcalan, Perinçek’in başkanı olduğu partide siyaset yaptı mı?

Hiçbir zaman üye olmadı. 89-90 döneminde söyleşiler sırasında gördüm. O öğrenciyken bizim 12 Mart darbesine karşı çıkardığımız gizli Şafak Gazetesi vardı. Gizli olarak dağıtıyorduk. Bu gazetede onun eline geçmiş ve yakalanmış. Bir süre kısa süre hapiste yattı.

Doğu Perinçek, PKK’yı destekleyen yayınlar için pişman mı?

Bu bir kere yanlış tespit. Hiç bir zaman destekleyen yayınlarım olmadı. O dönem boyunca “PKK bizim düşmanımızdır” gözüyle baktık. PKK terör örgütünü ve kürtleri ayırt etmek lazım. O dönemlerdeki cinayetlerin son bulması, haklarını almaları, insanca yaşamalarına ilişkin çok kararlı mücadele yürüttük ve o mücadeleyi de kazandık. Burada hiçbir zaman PKK ile yan yana gelmedik.

Bugün HDP’yi nereye konumlandırıyorsunuz?

“PKK ABD’NİN STRATEJİK PİYONU”

Amerika’nın ipinin ucuna. PKK’nın en önemli özelliği stratejik piyon olması. Meral Akşener Amerika bağlantısını koyamaz. Çünkü o sistemi içerisinde. PKK’sız Amerika olamaz.

”28 ŞUBAT FETÖ’YE VE TANSU ÇİLLER’E KARŞI YAPILDI”

Darbenin iyisi kötüsü olur mu?

27 Mayıs 1960 bir darbe değil, büyük bir halk hareketiydi. Asker gördüğümüz her yerde darbe aramak yanlış. 1960’ın getirdiği sonuçlar da önemli. Parlementer sistemi oturttu. 12 Mart ve 12 Eylül aynı cephede değil. 1960 hareketi özgürlüğü getirdi. Onlar özgürlüğü kaldırdı.  28 Şubat FETÖ’ye ve Tansu Çiller’e karşı yapıldı, Erbakan’a karşı değil. Bugün de FETÖ hapislere atılıyor. Demek ki 28 Şubat devam ediyor

Doğu Perinçek’in Cumhur İttifakı ile nasıl bir akrabalığı var?

Vatan Partisi, Cumhur İttifakı içerisinde değil. Herhangi bir anlaşmamız yok. Vatan Partisi bu süreci şöyle değerlendiriyor: Türkiye Atlantik sisteminden kopup Asya’ya yerleşiyor. ABD’de Türkiye’yi elinden kaçırdığı için çeşitli komplolar uyguluyor. Vatan Partisi de bu tehditlere karşı tavır alıyor. Bizim yaptığımız imzalı bir anlaşma değil. Aynı cephe bir duruş olarak anlamlandırılabilir.

Doğu Perinçek yerli ve milli mi?

Bu tartışılmaz bir şey. Çin ile dost olmadan yerli ve milli olamazsınız. Hem güvenlik hem ekonomik işbirlikleri açısından zorunludur. Uygur meselesinden ötürü de Meclis’te kimler getiriyor önergeyi, PKK’nın uzantısı olan HDP getiriyor. Yerli ve milliyi savunmak uluslararası ittifaklar yaparak olur. Kırım, Rusya tarafından işgal edilmiyor. Kırım’ı Rusya toprağı olarak kabul etmezseniz. KKTC’yi dünyaya tanıtamazsınız. Doğu Akdeniz’de de Türkiye’ye yönelen tehdit ve baskıları göğüsleyemezsiniz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin