Perinçek: Biz darbede merkezi görev aldık… AK Parti yanımıza geldi, memnunuz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “AK Parti bizim programımıza geldi, şimdi biz programımızı terk mi edeceğiz? Bizim yanımıza geldi memnunuz.” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İran’ın Tesnim haber ajansına konuştu. Perinçek, “15 Temmuz’dan sonra AKP hükümetinin yanında yer aldınız. Sonra yeniden muhalefet etmeye başladınız bunun nedeni nedir?” şeklinde sorulan bir soruya şu cevladı verdi:

“Biz kendi partimizin programında duruyoruz. Biz ne AK Partiye yaklaşıyoruz, ne de onu destekliyoruz. Mesela; bir, AK Parti silahla PKK’nın üzerine yürüdü bu program bizim, bizim programımıza geldi şimdi biz programımızı terk mi edeceğiz? F…’yle 40 yıldır mücadele ediyoruz, AK Parti bizim programımıza geldi, biz programımızı terk mi edeceğiz? Rusya’yla, İran’la dostluk diyoruz, AK Parti bizim programımıza geldi, şimdi biz programımızı terk mi edeceğiz? Darbe oldu biz darbede merkezi görev yaptık, biz olmasak o darbe başarıya ulaşacaktı. AK Partinin yöneticileri Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım hepsi bunu biliyor, biz programımızın gereğini yapıyoruz. Yoksa AK Partiye ne yaklaşıyoruz, ne uzaklaşıyoruz. Biz aynı yerde duruyoruz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin