Perinçek: 2014 yılından beri Tayyip Erdoğan Türkiye’yi yönetmiyor!

Tr724 HABER MERKEZİ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AKP iktidarının ‘kısmen’ yönlendiricisi ve ortağı olduklarını söyledi. Perinçek, “2014’ten bu yana Tayyip Erdoğan Türkiye’yi yönetmiyor. Türkiye Tayyip Erdoğan’ı yönetiyor. Ordu, polis, sanayici, Vatan Partisi…” diye konuştu.

Türkiye’de NATO’nun devrinin bittiğini savunan Perinçek, HDP’nin ise kesinlikle kapatılacağını iddia etti.Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İndependent Türkçe’nin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Kendilerinin AKP’yi değil, AKP’nin kendilerine destek verdiğini anlatan Perinçek, 2014 yılından bu yana yaşananları hatırlattı. İşte Perinçek’in açıklamalarından satır başları:

BİZ AKP’YE DEĞİL, ONLAR BİZE DESTEK VERİYOR
“Biz iktidara destek vermiyoruz. İktidar bize destek veriyor. 2014 yılından beri değişenlere bakın. FETÖ bizi hapse atmıştı şimdi biz FETÖ’yü hapse attık. PKK ile açılım yapılıyor şimdi PKK hendeklere gömülüyor. Amerika ile BOP Eş Başkanlığı ilişkisi vardı şimdi proje bozuldu ve BOP’a karşı mücadele eden bir hükümet var. Rusya’yla, İran’la aramız kötüydü şimdi dostluk var, Astana Zirvesi’nde buluşuluyor. Doğu Akdeniz’de teslimiyetçi bir tavır vardı şimdi Amerika ve İsrail tehditlerine karşı bayrak gösteriliyor.”

AVRASYAYA YERLEŞEN BİR TÜRKİYE!
“2014 öncesi Türkiye ile 2014 sonrasındaki Türkiye, Atlantik’in denetimi altındaydı, şimdi Avrasya’ya yerleşen bir Türkiye var. En önemlisi de Amerika’nın 15 Temmuz darbesi kan revan içinde bırakıldı. 12 Mart’ta, 12 Eylül’de Amerika istediği darbeyi yapıyordu. Bütün bu olaylar, Türkiye’nin 2014 baharından sonra bambaşka bir sürece girdiğini gösteriyor. Dönüm noktası ise bizim Silivri duvarını yıkıp çıkmamızdı.”

İKTİDARIN ORTAĞIYIZ
“(Sizin fikriniz mi iktidarda siz mi iktidardasınız? Kendinizi iktidar ortağı olarak görüyor musunuz? sorusu üzerine) Kısmen iktidarın yönlendiricisiyiz, ortağıyız. Bütün Amerikan basını böyle yazıyor, Alman basını böyle yazıyor. O ittifakın üyesi değiliz ama Vatan Partisi programıyla, stratejisiyle Türkiye’nin sorunlarını çözdüğü için hükümetler Vatan Partisi’nin arkasından geliyor. 2014 sonrasının sürecini şöyle tanımlayabiliriz: 2014’ten bu yana Tayyip Erdoğan Türkiye’yi yönetmiyor. Türkiye Tayyip Erdoğan’ı yönetiyor. (Türkiye’den kastınız ne? sorusu üzerine) Ordu, polis, sanayici, işçi, çiftçi, Vatan Partisi, esnaf…”

HDP KESİNLİKLE KAPATILACAK!
“(HDP’nin kapatılması için neden başvuru yaptınız? sorusu üzerine) HDP kesinlikle kapatılacak. Kapatılması gerekir. Çünkü HDP, PKK’nın TBMM’deki şubesidir. Belediyelerin başındaki PKK temsilcisidir HDP. PKK’ya haraç toplayan, adam toplayan örgüttür.”

NATO’NUN DEVRİ BİTTİ
“(Türkiye’nin NATO’dan çıkacağı iddiaları da var. Çıkabilir mi Türkiye NATO’dan?) Bir devir bitti. Türkiye’de Atlantik dönemi bitti. Türkiye’ye Avrasya’ya yerleşiyor. Biz şimdi Amerika ile savaş yaşıyoruz. 1945 – 2014 arasındaki devir bitti.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin